Doležal čoskoro rozhodne o osude riaditeľa popradského letiska, podľa zamestnancov je arogantný a stratil ich dôveru

Letisko poprad tatry medzinarodne.jpg

Osud výkonného riaditeľa a predsedu predstavenstva Letiska Poprad – Tatry, a. s., Petra Dujavu, ktorého odvolanie žiadajú zamestnanci, by mal byť známy už čoskoro.

Arogantný riaditeľ letiska

Ministerstvo dopravy a výstavby SR ako rozhodujúci akcionár letiskovej spoločnosti chce po oboznámení sa s napätou situáciou na letisku oznámiť rozhodnutie ministra Andreja Doležala (nom. Sme rodina) v týchto dňoch.

„V prípade popradského letiska platí stanovisko, že najbližšie dni budeme komunikovať rozhodnutie väčšinového akcionára v tejto veci,“ uviedlo pre agentúru SITA ministerstvo.

Podľa informácií agentúry SITA už vo štvrtok (28. júla) by mal prísť do Popradu generálny tajomník služobného úradu ministerstva dopravy Martin Janáček.

Viac ako dve tretiny z takmer 70 zamestnancov letiska pod Tatrami podalo výpovede, stiahnuť ich chcú až po odvolaní šéfa letiskovej spoločnosti. Ministra dopravy o to požiadali v otvorenom liste v polovici júla s tým, že riaditeľ stratil ich dôveru pre jeho arogantný prístup.

Cestujúcich sa situácia zatiaľ nedotkne

Minulý týždeň sa s vyhrotenou atmosférou na popradskom letisku bola osobne oboznámiť rezortná štátna tajomníčka Katarína Bruncková (nom. Sme rodina).

„Situáciu na medzinárodnom letisku v Poprade vnímame citlivo a hľadáme všetky možné dostupné riešenia, aby sme nielen situáciu upokojili, ale hlavne vyriešili k spokojnosti všetkých strán,“ informovala.

Ako podotkla, uvedomuje si, že len príjemné a stabilné pracovné prostredie môže zabezpečiť plnohodnotné podávanie pracovných výkonov.

„Zároveň sme dostali prísľub od zamestnancov, že dôsledky vzniknutej situácie cestujúci na letisku nepocítia,“ dodala Bruncková.

Vedenie brzdí rozvoj letiska

K mimoriadnej situácii na popradskom letisku sa najnovšie vyslovila letecká škola JetAge, s.r.o., so sídlom v Bratislave.

„Dianie na Letisku Poprad ovplyvňuje vzťahy letiska s obchodnými partnermi a negatívne vplýva na rozvoj letiska, ako aj na potenciálnu výchovu budúcich pilotov,“ uviedla v stredu zástupkyňa uvedenej firmy Martina Oravcová.

Na letisku v Poprade chcú otvoriť svoju pobočku, ale ich snaha o uzatvorenie potrebných dohôd bola doteraz neúspešná.

„Zo strany letiska sme sa stretli s prístupom, ktorý do veľkej miery sprevádza ignorácia snahy o diskusiu, neúmerné a neodôvodnené predlžovanie lehôt a zjavná celková snaha neumožniť nám z letiska lietať,“ priblížila zástupkyňa JetAge.

Toto konanie spoločnosť vníma ako svojvoľné a ničím neodôvodnené, ako nedôvodný zásah do hospodárskej súťaže a nevyužitie komerčného rozvojového potenciálu letiska.

Dohoda s letiskom by podľa firmy umožnila letecký výcvik a priniesla financie na jeho ďalší rozvoj. „Obdobné dohody letísk a leteckých škôl sú nielen na Slovensku, ale i všade v zahraničí absolútnym štandardom,“ dodala Oravcová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DoležalKatarína BrunckováMartin JanáčekPeter Dujava
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SR