Doležal je podľa Janckulíka nekompetentný a necitlivý, vyššie cestovné a drahšie diaľničné známky by boli výsmech ľuďom

Andrej Doležal
Minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Avizované zdražovanie cestovného vo vlakoch či diaľničných známok v čase zvyšovania životných nákladov a pre škrtanie služieb aj znižovania kvality života občanov považuje podpredseda mimoparlamentného Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Igor Janckulík za nepochopiteľné.

Zvyšovanie cien je necitlivé

Podľa neho úvahy o zvyšovaní cien v doprave hovoria o nekompetentnosti a necitlivosti ministra dopravy a výstavby Andreja Doležala (nom. Sme rodina). Tvrdí, že existuje veľa iných možností na získanie chýbajúcich finančných prostriedkov v tomto rezorte.

„Za neuhradené diaľničné známky od zahraničných vodičov nám ročne unikajú desiatky miliónov eur. Ďalšie desiatky miliónov platíme navyše za prevádzku elektronického mýta, ktorá je oproti Česku dvakrát drahšia,“ upozornil Janckulík.

Nevýhodné mýto chce predlžovať

Ako podotkol, namiesto účinného vymáhania pokút od zahraničných vodičov chce minister dopravy brať peniaze z vreciek domácich daňových poplatníkov a miesto skoncovania s nevýhodným mýtom ešte z dielne prvej Ficovej vlády v zmluve pokračuje a dokonca uvažuje o jej predĺžení.

Podpredseda KDH tak reagoval na medializované informácie, že minister dopravy navrhol zvýšenie cien diaľničných známok na koaličnej rade. Hoci koaličná rada nateraz so zdražovaním nesúhlasila, téma podľa ministra zostáva otvorená a má byť ešte súčasťou diskusií o štátnom rozpočte. Informovala o tom televízia Markíza.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DoležalIgor Janckulík
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieMDV Ministerstvo dopravy a výstavby SR