Doležal konflikt záujmov odmieta, ale zákazku na rádiostanice pre železnice dá preveriť

Andrej Doležal
Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová.

Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nom. Sme rodina) dá preveriť tender Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) na dodanie rádiostaníc do lokomotív za 2,5 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty. Necíti pritom osobný konflikt záujmov v súvislosti s tým, že túto zákazku získala spoločnosť Betamont, v ktorej bola v minulosti konateľkou jeho švagriná.

V tejto funkcii totiž skončila vlani v marci krátko pred tým, ako sa jej švagor stal ministrom dopravy. Súťaž na rádiostanice sa navyše začala koncom minulého roka a národný vlakový dopravca uzavrel zmluvu s dodávateľom v septembri tohto roka.

„Z tejto pozície som ani netušil, že nejaké obstarávanie na vysielačky existuje, ale určite sa na túto súťaž pozriem. Išlo to cez niekoľko stupňov kontroly, je to zákazka financovaná z eurofondov,“ povedal Doležal vo štvrtok v živom prenose na sociálnej sieti. Súťaž podľa neho prešla cez kontrolu na Úrade pre verejné obstarávanie (ÚVO) aj na riadiacom orgáne na ministerstve dopravy.

„Zatiaľ tam nevidím nič zlé, ale skontrolujem to. Ak nájdeme porušenie, tak z toho vyvodím reálne dôsledky. Ak máme podozrenia z predraženia, to je jedna vec. Podozrenia z konfliktu záujmov je druhá vec, ktorú absolútne odmietam,“ uviedol Doležal. V prípade porušenia, pokiaľ ide o cenu zákazky, ubezpečil, že bude konať.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Doležal
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRÚVO Úrad pre verejné obstarávanieZSSK Železničná spoločnosť Slovensko