Doležalova švagriná skončila v Betamonte skôr, ako sa stal ministrom. Rezort vylúčil konflikt záujmov

Andrej Doležal
Minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Švagriná ministra dopravy a výstavby Andreja Doležala ukončila výkon svojej funkcie konateľky v spoločnosti Betamont ešte 18. marca minulého roka, teda ešte pred jeho vymenovaním za ministra.

„Spravila tak okamžite, ako sa dozvedela, že sa jej švagor stane ministrom dopravy,“ uviedol v utorok pre agentúru SITA hovorca ministerstva dopravy a výstavby Ivan Rudolf v súvislosti so zákazkou na dodávku rádiostaníc, ktorú Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) zadala firme Betamont. Rezort z tohto dôvodu vylučuje konflikt záujmov.

Zákazka za milióny eur

Súťaž na dodávku rádiostaníc do lokomotív národného vlakového dopravcu sa podľa ministerstva dopravy začala až 5. novembra 2020, čiže viac ako pol roka po ukončení výkonu funkcie Alice Doležalovej v Betamonte.

Podľa Centrálneho registra zmlúv ZSSK uzavrela s uvedenou firmou zmluvu na dodanie a dosadenie rádiostaníc do železničných koľajových vozidiel v septembri tohto roka v objeme zhruba 2,5 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Ministerstvo vylúčilo zásah do obstarávania

Ministerstvo dopravy a výstavby v spojitosti s informáciami Nadácie Zastavme korupciu o spomínanom tendri poznamenalo, že žiadnym spôsobom nezasahuje do verejných obstarávaní, ktoré organizujú jeho „podriadené“ organizácie.

„Z tohto dôvodu ani nemáme vedomosti o členoch komisií pri výberových konaniach, ani o záujemcoch v tendroch. V tejto súvislosti teda môžeme vylúčiť konflikt záujmov,“ dodal Rudolf.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DoležalIvan Rudolf
Firmy a inštitúcie BetamontMDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRNadácia Zastavme korupciuZSSK Železničná spoločnosť Slovensko