Doležalovo ministerstvo opäť otvára pomoc pre medzinárodnú pravidelnú a príležitostnú autobusovú dopravu

Autobus, cesta, mesto
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV) znovu otvára schému minimálnej pomoci pre prevádzkovateľov medzinárodnej pravidelnej a príležitostnej autobusovej dopravy.

Ako rezort vo štvrtok informoval, ide o opravnú výzvu pre tých, ktorí mali žiadosť zamietnutú z dôvodu chyby alebo ju nestihli podať. Výzva platí na dva týždne od 27. januára do 10. februára 2022.

Operatívne posudzovanie

„Chcel by som vyzvať žiadateľov, aby svoje žiadosti nepodávali na poslednú chvíľu tak, ako to bolo pri predchádzajúcich výzvach. Ak prídu ich opravné žiadosti v dostatočnom predstihu, kontrolóri ich budú posudzovať operatívne,“ povedal minister dopravy Andrej Doležal (nom. Sme rodina).

Ministerstvo zdôrazňuje, že ak bude žiadosť podaná až posledný deň výzvy a následne bude v tejto žiadosti zistená opäť chyba, po tomto dátume už nebude žiadateľom umožnené takúto žiadosť podať ešte raz.

Stále ide o oprávnené obdobie január až máj 2021 pre prevádzkovateľov medzinárodnej pravidelnej autobusovej dopravy a pre prevádzkovateľov príležitostnej – zájazdovej dopravy, ktorým poklesli tržby oproti referenčnému obdobiu minimálne o 30 %. Maximálna výška príspevku je súhrnne do 200-tisíc eur.

Umožnenie opravy chýb

Výzva je primárne zameraná na tých, ktorí podali svoju žiadosť o finančný príspevok nesprávne a žiadosť im bola v zmysle stanovených podmienok tejto schémy minimálnej pomoci zamietnutá.

„Chceme im umožniť tieto chyby opraviť a podať žiadosť nanovo. Myslíme však aj na tých, ktorí svoju žiadosť nepodali v termíne od 9. 11. 2021 do 31. 12. 2021,“ uviedol generálny riaditeľ sekcie cestnej dopravy a pozemných komunikácií na ministerstve dopravy Peter Varga.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DoležalPeter Varga
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SR