Dopravný podnik Bratislava odporúča na Dušičky presun mestskou hromadnou dopravou, posilní vybrané spoje

MHD, autobusy
Foto: ilustračné, SITA/Dopravný podnik Bratislava, a.s

Dopravný podnik Bratislava (DPB) návštevníkom cintorínov odporúča, aby na presun počas nadchádzajúcich jesenných prázdnin a Sviatku všetkých svätých využili mestskú hromadnú dopravu, čím odbremenia preťažené parkoviská.

DPB podľa jeho hovorcu Martina Chlebovca posilní spoje vybraných liniek a komfortnejšie cestovanie zabezpečí vozidlami s väčšou kapacitou.

Premávať budú ako v pracovný deň

Počas jesenných prázdnin 28. a 29. októbra budú linky 31, 39, 201 a 202 namiesto režimu prázdnin premávať podľa cestovného poriadku pre pracovný deň. Linka 130 premávajúca ku Krematóriu bude posilnená kapacitnejším vozidlom.

V dňoch 28. októbra až 1. novembra linka 37, ktorá premáva ku Krematóriu, bude kapacitne posilnená nasadením kĺbových autobusov.

Linka 39, ktorá obsluhuje zastávky pri cintoríne Slávičie údolie a Martinskom cintoríne, bude v dňoch 30. októbra až 1. novembra premávať podľa mimoriadneho posilneného cestovného poriadku.

Od dopoludnia do večerných hodín budú spoje premávať v intervale 7 – 8 minút. Linka 31 nebude v uvedených dňoch vypravená, nahradí ju práve posilnená linka 39.

Pripravil sa aj dopravný dispečing

Všetky spoje linky 80, ktorá premáva k cintorínu v Petržalke, končiace na zastávke Kapitulský dvor, budú v čase od 6:30 do 20:00 pokračovať až na konečnú zastávku Cintorín Petržalka podľa špeciálneho cestovného poriadku.

„Na zvládnutie náporu cestujúcich sa pripravil aj dopravný dispečing. Do ulíc vyšleme navyše tri dvojčlenné posádky, ktoré budú v spolupráci s mestskou a štátnou políciou nepretržite dohliadať na plynulosť hromadnej dopravy, a to najmä pri našich najväčších cintorínoch, ktorými sú Slávičie údolie, Cintorín Vrakuňa alebo Krematórium. Na vyťažených zastávkach budú nápomocní aj naši informátori, tí cestujúcim ochotne poradia,“ povedal predseda predstavenstva DPB a.s. Martin Rybanský.

DPB tiež počas víkendu a sviatočného pondelka podľa Martina Chlebovca zabezpečí tri kĺbové záložné vozidlá, ktoré operatívne podľa potrieb nasadí na pokyn dopravného dispečingu, čím môže ešte zväčšiť prepravnú kapacitu na vyťažených linkách.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin ChlebovecMartin Rybanský
Firmy a inštitúcie DPB Dopravný podnik Bratislava