Dopravný podnik Bratislava premenuje zástavky MHD, uľahčia tak cestovanie aj turistom

BRATISLAVA: Na Špitálskej už jazdia električky
Názvy autobusových zastávok z dvomi označeniami i tie komplikovanejšie budú zjednodušené. Foto: archívne, SITA/Ľudovít Vaniher.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) premenuje od 13. decembra viaceré zastávky mestskej hromadnej dopravy (MHD). „Nové pomenovania budú kratšie, jednoduchšie a zrozumiteľné aj turistom, zlepšia tak orientáciu v mestskej hromadnej doprave,“ informuje DPB na svojej webovej stránke a dodáva, že zmeny schvaľovala odborná komisia.

„Takisto sa vraciame aj k historickým názvom a viaceré zo zastávok prídu o komerčné názvy po skončení lehoty nájmu,“ doplnil dopravný podnik. Zoznam nových názvov zastávok je zverejnený na stránke DPB.

„Prestupný uzol SAV – Námestie Franza Liszta dostane jednotný názov Pod stanicou, pod ktorým tieto zastávky neformálne cestujúci poznajú už teraz,“ vysvetlil DPB a dodal, že podobne uzol Námestie SNP – Kamenné námestie dostane jednotný názov Centrum. Pre stanice sa bude používať namiesto doterajšej skratky ŽST nová skratka stn., ktorá obsahuje spoluhlásky z označení staníc v rôznych jazykoch.

„Zastávky pri vozovniach dopravného podniku budú označované výrazom depo, čo pomôže upriamiť pozornosť turistov na spoje, ktoré končia svoju jazdu práve pri vozovni,“ doplnil dopravný podnik. „Parkoviská pri letisku a na Kolibe dostanú názov P+R, čo je medzinárodná skratka pre park and ride – možnosť zaparkovania a pokračovania ďalej verejnou dopravou,“ uzavrel DPB.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie DPB Dopravný podnik Bratislava