Dopravný podnik Bratislava vybral dodávateľa 80 dieselových autobusov, súťažili štyria uchádzači

Autobus
Foto: ilustračné, SITA/Dopravný podnik Bratislava, a.s.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) v piatok vyhodnotil súťaž na dodávateľa autobusov s dĺžkou do 12,2 metra s dieselovým pohonom. Informoval o tom hovorca DPB Martin Chlebovec. Verejné obstarávanie bolo vyhlásené v auguste tohto roka. O dodávku 80 kusov prejavili záujem štyria uchádzači.

Víťazom sa stala spoločnosť SOR Libchavy s cenovou ponukou vo výške 19 080 000 eur bez DPH, ktorá splnila všetky podmienky účasti. „Pôjde o nové nízkopodlažné, klimatizované vozidlá vybavené modernými informačnými a bezpečnostnými systémami,“ uviedol.

Autobusy zafinancuje mesto

Kvalitatívnymi kritériami boli prevádzkové náklady a prvýkrát aj chladiaci výkon klimatizácie pre cestujúcich a objem kompresora klimatizácie. Do súťaže sa zapojili aj spoločnosti Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi, Mercedes-Benz Slovakia a Solaris Bus & Coach.

Predpokladaná hodnota zákazky bola stanovená vo výške 22 miliónov eur bez DPH s tým, že nákup autobusov s týmto typom pohonu bude financovaný z úverov a finančných zdrojov Hlavého mesta SR Bratislavy.

Pokračovanie v ďalšom obstarávaní

Po uplynutí zákonných lehôt podľa zákona o verejnom obstarávaní DPB pristúpi k podpisu zmluvy. Autobusy budú dodávané v zmysle rámcovej zmluvy na dodanie podľa potrieb DPB s tým, že podnik je oprávnený zadanie objednávok podmieniť získaním finančných prostriedkov.

„Nové autobusy v uliciach Bratislavy nahradia 12-ročné až 14-ročné vozidlá a skvalitnia cestovanie mestskou hromadnou dopravou. Touto súťažou však nekončíme. Pokračujeme v obstarávaní ďalších typov pohonov, pričom v budúcnosti plánujeme uzavrieť rámcové zmluvy aj na nákup nízkoemisných dopravných prostriedkov,“ doplnil predseda predstavenstva DPB Martin Rybanský.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin ChlebovecMartin Rybanský
Firmy a inštitúcie DPB Dopravný podnik BratislavaMercedes-Benz SlovakiaOtokar Otomotiv ve Savunma SanayiSolaris Bus & CoachSOR Libchavy