Dopravný podnik Bratislava vyhodnotil súťaž na dodávateľa hybridných trolejbusov a určil víťaza

Hybridné trolejbusy, MHD, Bratislava

Dopravný podnik Bratislava (DPB) v stredu vyhodnotil súťaž na dodávateľa 11 kusov nových nízkopodlažných, hybridných trolejbusov dĺžkovej kategórie 12 metrov.

V tlačovej správe o tom informoval hovorca DPB Martin Chlebovec. Ide o krátke vozidlá napájané z elektrickej trakčnej siete a z vlastnej batérie dobíjanej z trakčnej siete, čím budú oproti minulosti ekologickejšie.

Predložené boli tri ponuky

Na dodanie tohto typu trolejbusov boli v súťaži predložené tri ponuky, pričom úspešnou sa stala ponuka od spoločnosti SOR Libchavy s celkovou cenou 5 110 600 eur bez DPH.

„Ponuka tejto spoločnosti zodpovedala všetkým požiadavkám na predmet zákazky a uchádzač splnil všetky podmienky účasti,“ dodal hovorca. Úspešný uchádzač predložil ponuku na trolejbus zn. SOR TNS 12.

Predpokladaná hodnota zákazky bola stanovená vo výške 7,205 milióna eur bez DPH s tým, že DPB plánuje nákup trolejbusov spolufinancovať z Európskych štrukturálnych investičných fondov v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra.

Na jednom kuse ušetrili

„Oproti predchádzajúcemu nákupu vozidiel tejto kategórie, ktorý bol realizovaný v roku 2013, dosiahol DPB pri porovnateľnom trolejbuse vybavenom doplnkovým naftovým pohonom úsporu takmer 37-tisíc eur na jednom kuse,“ poznamenal Chlebovec.

Po uplynutí zákonných lehôt a kontrolných procesov DPB pristúpi k podpisu zmluvy.

„Trolejbusy budú dodané na základe jednej objednávky s tým, že jej zadanie je DPB ako objednávateľ oprávnený podmieniť poskytnutím nenávratného finančného príspevku na základe zmluvy o financovaní alebo schválením dotačných finančných prostriedkov od Hlavného mesta SR Bratislavy na nákup trolejbusov,“ dodal. Dodacia lehota je stanovená najneskôr do 18 mesiacov od zadania objednávky.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Martin Chlebovec
    Firmy a inštitúcie DPB Dopravný podnik BratislavaSOR Libchavy