Dopravný podnik Bratislava vypraví pri príležitosti Dňa detí špeciálny Cabrio bus

Bratislava má svoj cabrio bus
Foto: archívne, SITA/Marián Peiger

Dopravný podnik Bratislava (DPB) posilní 30. mája linku 43 na trase Patrónka – Červený most – Železná studnička – Lanovka – Lesopark špeciálnym Cabrio busom. Informovala o tom hovorkyňa DPB Ľubica Melcerová.

„Medzinárodný deň detí vyšiel tento rok na utorok, ale DPB chce potešiť najmenších už v nedeľu. Jazda autobusom bez strechy – Cabrio Karosou bude určená primárne pre deti a ich rodičov a bude zadarmo,“ uviedla a dodala, že Cabrio bus bude mať nový vzhľad, ktorý DPB momentálne pripravuje.

Autobus bude premávať počas nedele ako posilový spoj linky 43 každých 40 minút, s dvojminútovým odstupom po riadnom spoji.

„Deti sa ním môžu odviezť od 9:12 do 18:32 z Patrónky, cesta na konečnú zastávku Lesopark trvá 13 minút a autobus sa z nej hneď bude vracať na Patrónku,“ vysvetlila Melcerová.

Kapacita autobusu je obmedzená, keďže z bezpečnostných dôvodov sú počas jazdy miesta iba na sedenie. „V prípade nepriaznivého počasia bude Cabrio bus čakať v depe a akonáhle sa vyčasí, začne znova premávať,“ uzavrela.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubica Melcerová
Firmy a inštitúcie DPB Dopravný podnik Bratislava