Dopravný podnik mesta Prešov posilní od budúceho týždňa školské spoje, verejnosť prosí o trpezlivosť

Trolejbus, Prešov
DPMP posilňuje školské spoje. Foto: www.facebook.com

Dva školské spoje aj ďalšie dve linky bežných spojov posilnia od pondelka 26. apríla prešovskú mestskú hromadnú dopravu (MHD). Zmeny budú platné počas celého pracovného týždňa.

Ako konkretizoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, Dopravný podnik mesta Prešov (DPMP) reaguje na návrat žiakov všetkých ročníkov základných škôl pridaním dvoch školských spojov. Pôjde o školský spoj F na trase Teriakovce – Sabinovská a školský spoj P na trase Limbová – ZŠ Prostějovská. Okrem toho budú posilnené vybrané popoludňajšie spoje liniek 13 a 46. „Zmeny sa týkajú nasledujúceho týždňa od 26. do 30. apríla,“ uviedol Tomek.

Viac o téme: Koronavírus

Zároveň dodal, že v súvislosti s postupným uvoľňovaním opatrení a obnovovaním prezenčnej formy vyučovania na základných a stredných školách pripravuje DPMP zmenu režimu premávky z prázdninového režimu na režim pracovný deň – školský rok.

„Prechod na posilnený režim premávky si vyžaduje komplexné prípravy z personálneho a technického hľadiska, preto prosíme cestujúcich o trpezlivosť. Predpokladaný termín zavedenia školského režimu premávky je 3. máj,“ informoval Tomek. Dodal tiež, že naďalej premávajú aj posilové spoje na linke 32 Sibírska – Okružná (7:10) a Okružná – Sibírska (13:57) a linke 39 Björnsonova – Sídlisko III (7:18).

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimír Tomek
Firmy a inštitúcie Dopravný podnik mesta Prešov