Dopravný podnik v Bratislave investuje do nových vozidiel, vymení aj mikrobusy linky 44

Autobus
Foto: ilustračné, SITA

Dopravný podnik Bratislava (DPB) chce vymeniť mikrobusy jazdiace na linke 44 v hlavnom meste. Plánuje tak urobiť v rámci veľkého autobusového tendra na nákup 85 autobusov za vyše 27 mil. eur. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa DPB Adriana Volfová. Po trase linky 44 môže jazdiť len mikrobus, a to vzhľadom na úzke uličky. Počas minulého týždňa nastala porucha vozidla, a tým pádom linka nejazdila vôbec, vtedy o tom informovali na sociálnej sieti. Náhradný autobus by sa totiž v úzkych uličkách nezmestil.

Štyri mikrobusy s maximálnou dĺžkou osem metrov a s kapacitou pre 22 cestujúcich vyjdú na 915-tisíc eur. „Všetky nové vozidlá budú nízkopodlažné s výklopnými plošinami pre zdravotne postihnutých, plne klimatizované, s vnútorným a vonkajším kamerovým systémom,“ uviedla hovorkyňa DPB Adriana Volfová. Nové vozidlá podľa jej slov majú mať kožené alebo koženkové sedadlá, USB nabíjačky, WiFi, budú schopné automaticky počítať cestujúcich a ich motor bude vyhovovať najnovším emisným normám.

Okrem štyroch mikrobusov chce dopravný podnik kúpiť aj 81 nízkopodlažných trojnápravových autobusov s maximálnou dĺžkou 18,8 metra, na kúpu ktorých minie 26,8 milióna eur. Chcú nimi nahradiť staršie vozidlá typu Karosa, Tedom či Solaris.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie DPB Dopravný podnik Bratislava