Dopravných nehôd v Košickom kraji oproti vlaňajšku pribudlo, na vodičov si posvieti viac policajtov

Polícia, policajti, Policajný zbor SR
Foto: ilustračné, SITA/KR PZ Žilina

Za prvých šesť mesiacov tohto roka eviduje polícia na území Košického kraja 766 dopravných nehôd, čo je o 101 nehôd viac ako v rovnakom období vlani.

Pri týchto dopravných nehodách prišlo o život 22 osôb, o sedem viac ako vlani v rovnakom období. S cieľom čo najviac eliminovať počet dopravných nehôd, predovšetkým smrteľných, bude v teréne viac policajtov.

Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Jana Mésarová.

Fúkne si každý

„Viac policajtov na cestách môžete stretnúť od pondelka do piatka v ranných hodinách, cez víkend aj v nočných hodinách. Policajti sa prioritne zamerajú na kontrolu dodržiavania zákazu požívania alkoholu u vodičov motorových, ale i nemotorových vozidiel. Každý vodič, ktorého policajti počas zvýšeného dohľadu zastavia a podrobia kontrole, sa dychovej skúške nevyhne,“ informovala Mésarová.

Počet odhalených vodičov pod vplyvom alkoholu stúpa. Za šesť mesiacov tohto roka policajti na cestách Košického kraja odhalili až 572 vodičov, ktorí si sadli za volant pod vplyvom alkoholu, 264 z nich nafúkalo viac ako jedno promile.

V roku 2021 v rovnakom období si sadlo za volant pod vplyvom alkoholu 496 vodičov a nad jedno promile malo v dychu 273 vodičov.

Len za uplynulý týždeň policajti odhalili na cestách Košického kraja ďalších 46 nezodpovedných vodičov, ktorí si sadli za volant pod vplyvom alkoholu, 13 z nich malo v dychu viac ako jedno promile.

Stojeden vinníkov

Alkohol asistoval pri troch dopravných nehodách. Za šesť mesiacov tohto roka bol alkohol u vinníka dopravnej nehody zaznamenaný pri 101 dopravných nehodách.

Ako dodala Mésarová, policajti si posvietia aj na dodržiavanie povinností chodcov a cyklistov v cestnej premávke, vrátane vodičov kolobežiek s pomocným motorčekom, na dodržiavanie spôsobu jazdy vodičov, na dodržiavanie povinnosti vodiča, predovšetkým na dodržiavanie zákazu obsluhovať telefónny prístroj alebo iné telekomunikačné, audiovizuálne alebo obdobné audiovizuálne zariadenie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana Mésarová
Firmy a inštitúcie Policajný zbor SR