Dva týždne platenej dovolenky poskytne Uber pracovníkom nakazeným koronavírusom

Vodič, Uber
Foto: ilustračné, Getty images

Americká firma Uber, ktorá podniká pri preprave osôb prostredníctvom mobilnej aplikácie a v donáške potravín, oznámila, že poskytne vodičom a ľuďom pracujúcim v donáške 14 dni platenej zdravotnej dovolenky, ak sa nakazia koronavírusom alebo budú musieť dodržiavať karanténu.

Ide o zmenu politiky firmy, ktorej pracovníci sú prevažne samostatne zárobkové osoby bez nároku na takéto dávky. Informuje o tom portál cnn.com.

„Podporujeme vodičov a pracovníkov v donáške, u ktorých sa zistí vírus COVID-19, alebo sa na nich vzťahuje karanténa vyhlásená úradom verejného zdravotníctva,“ uviedol vo vyhlásení viceprezident firmy Andrew Macdonald.

„Vodiči a pracovníci v donáške v takýchto situáciách dostanú odmenu za prácu na obdobie do 14 dní,“ konštatoval. Firma však neinformovala, koľko peňazí dostanú pracovníci, ktorí budú potrebovať zdravotnú dovolenku.

Konkurenčná spoločnosť Lyft vo vyhlásení tiež oznámila, že „poskytne financie vodičom, ak sa u nich zistí COVID-19, alebo im úrad verejného zdravotníctva uloží individuálnu karanténu“. Bližšie to však firma nekonkretizovala.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrew Macdonald
Firmy a inštitúcie LyftUber