Električka číslo 7 bude jazdiť až do Rače, pôjde aj cez štyri významné prestupné terminály

električka, Rača, Bratislava
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Dopravný podnik Bratislava (DPB) od pondelka 16. septembra predlžuje linku 7 až do bratislavskej mestskej časti Rača. „Ako sme sľúbili pri zmenách na začiatku septembra, prevádzku liniek 3 a 7 sme denne sledovali a vyhodnocovali sme aj vaše podnety. Návrat cestujúcich do mestskej hromadnej dopravy (MHD) po prázdninách bol v Rači výraznejší, než ukazovali naše prepravné prieskumy a výpočty,“ uviedol DPB na sociálnej sieti.

Významné prestupné terminály

Nová trasa linky 7 má trasu po zmene z Rača Komisárky – Hlavná stanica a späť. Linka obslúži štyri významné prestupné terminály a to Železničnú stanicu (ŽST) Vinohrady, Račianske mýto, Blumentál a Hlavnú stanicu. Dopravný podnik použije na novej trase linky 7 v rannej špičke spolu až 17 vozidiel a prepravná kapacita vzrastie o vyše 60 percent.

Teší nás, že záujem o hromadnú dopravu na na tejto radiále je taký výrazný, že môžeme ponúknuť 120-sekundový interval medzi spojmi na celej jej dĺžke, nielen v úseku od ŽST Vinohrady. Týmto krokom sa zároveň skráti čakanie na najbližší spoj a veríme, že vaše cestovanie bude odteraz omnoho príjemnejšie,“ dodal DPB.

Súbehy električkových spojov

Dopravný podnik pokračuje na skvalitnení preferencie na Račianskej a Púchovskej ulici, aby nedochádzalo k súbehom električkových spojov.

Nedokonalá preferencia spolu s ďalšími faktormi môže ovplyvniť príchody liniek na zastávkach ďalej od Rače. Obe linky 3 a 7 majú v čase rannej špičky do približne ôsmej hodiny interval štyri minúty, spolu dvojminútový.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie DPB Dopravný podnik Bratislava