Firma British Airways cestujúcich nepoteší, zastavila na niekoľko dní predaj leteniek na krátke trasy

British Airways
Foto: SITA/AP

Britská letecká spoločnosť British Airways do 8. augusta zastavila predaj leteniek na krátke trasy z londýnskeho letiska Heathrow. Dôvodom je limit na denný počet pasažierov, ktorý na toto leto zaviedlo najväčšie britské letisko. Prerušenie predaja leteniek ovplyvní vnútroštátne linky a linky do európskych destinácií. Informuje o tom portál bbc.com.

Letiská a letecké firmy, ktoré zredukovali počet pracovníkov počas lockdownov v období pandémie ochorenia COVID-19, teraz majú ťažkosti nájsť dostatok nového personálu, pričom dopyt po dovolenkách sa vrátil.

Prepravca British Airways vo vyhlásení uviedol: „V dôsledku žiadosti letiska Heathrow o obmedzenie nových rezervácií sme sa rozhodli urobiť zodpovedný krok a obmedziť letenky na niektoré lety.“

Prerušenie predaja leteniek firmou British Airways na jeden týždeň sa už prejavilo na cenách. Napríklad priamy let z letiska Heathrow do Barcelony na najbližšiu sobotu stál v utorok ráno minimálne 650 libier, pričom cena na nasledujúci víkend je len 295 libier.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie British Airways