Firma SkyToll odštartovala systém elektronickej diaľničnej známky v Slovinsku

Elektronické mýto, mýtna brána, mýtny systém
Kým domáci vodiči osobných automobilov, motocyklov a autobusov platia mýto cez štátnu aplikáciu e-Toll, zahraniční si musia diaľničný lístok zakúpiť v predstihu cez systém Autopay. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Spoločnosť SkyTollvybudovala a 1. decembra odštartovala systém elektronickej diaľničnej známky v Slovinsku.

SkyToll vybudoval, implementoval a otestoval nový systém elektronickej diaľničnej známky počas 188 dní od podpisu zmluvy, informovala firma vo štvrtok v tlačovej správe.

Po Česku uspeli aj v Slovinsku

Pre SkyToll ide o ďalšiu implementáciu celonárodného mýtneho systému po tom, ako v decembri 2019 dodal svoje technologické riešenie do Českej republiky. Spoločne s českou spoločnosťou CzechToll vtedy urobil celosvetovo prvú generačnú obmenu mikrovlnného mýtneho systému pre nákladné vozidlá za moderné satelitné riešenie.

„Systém dodaný spoločnosťou SkyToll je osvedčený v niekoľkých realizovaných projektoch. Náš tím predviedol ďalšiu veľmi kvalitnú realizáciu, keď dokázal systém vybudovať a uviesť do prevádzky v skutočne krátkom čase, za 188 dní,“ uviedol Matej Okáli, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti SkyToll.

Zmluvu podpísali už v máji

SkyToll vyhral v súťaži o vybudovanie systému a päťročnú technologickú podporu s ponukou v hodnote 15,7 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty.

Slovinská diaľničná spoločnosť DARS podpísala s firmou SkyToll zmluvu na vybudovanie a prevádzku systému elektronickej diaľničnej známky v máji tohto roka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Matej Okáli
Firmy a inštitúcie CzechTollDARSSkyToll