FlixBus chce kúpiť medzinárodného operátora Eurolines

Foto: flixbus.sk.

FlixBus a francúzska firma Transdev Group, ktorá je majiteľom Eurolines, uviedli, že začínajú rokovania. Nezverejnili však podrobnosti o finančnej stránke možnej dohody.

Nemecká autobusová spoločnosť FlixBus rokuje o kúpe medzinárodného autobusového operátora Eurolines od francúzskej firmy Transdev Group.

Obe spoločnosti v pondelok uviedli, že vstupujú do rokovaní o operátorovi Eurolines, ktorého sieť pôsobí v 25 krajinách.

Eurolines prevádzkuje aj francúzske domáce linky pod značkou Isilines, ktorá bude súčasťou prípadnej dohody. Firmy však nezverejnili podrobnosti o finančnej stránke rokovaní.

FlixBus dominuje v Nemecku a chce rásť ďalej

FlixBus sa stal dominantným prevádzkovateľom autobusových liniek v Nemecku po tom, ako krajina v roku 2013 uvoľnila prísne obmedzenia v oblasti diaľkových autobusových spojov.

V tomto roku však plánuje svoje podnikanie do Nemecka rozšíriť konkurenčná francúzska spoločnosť Blablabus. Zakladateľ a generálny riaditeľ FlixBusu Jochen Engert povedal, že kúpa operátora Eurolines „posilní našu európsku sieť a doplní organický rast na kľúčových európskych trhoch“.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FlixBus