FlixBus rozširuje autobusové spojenia na Slovensku

FlixBus
Foto: FlixBus. Foto: FlixBus.

Novú dennú linku z Trenčína do Prahy cez Uherské Hradiště a Brno začne prevádzkovať v nedeľu 10. júna a zároveň pridáva štrnásť spojov týždenne na trase medzi Bratislavou a Prahou.

BRATISLAVA – Globálny prepravca FlixBus rozširuje autobusové spojenia na Slovensku. Novú dennú linku z Trenčína do Prahy cez Uherské Hradiště a Brno začne prevádzkovať v nedeľu 10. júna. Ako spoločnosť vo štvrtok informovala, zároveň pridáva štrnásť spojov týždenne na trase medzi Bratislavou a Prahou.

Z Bratislavy vyše štyristo odjazdov týždenne

„Na rozvoji našej zelenej siete neustále pracujeme. Zameriavame sa na medzinárodné spojenie medzi hlavnými turistickými destináciami v západnej a vo východnej Európe, častejšie odchody autobusov spájajúcich hlavné mestá, väčšie kapacity počas dopravnej špičky alebo nové letné destinácie,“ uviedla hovorkyňa spoločnosti FlixBus Martina Čmielová.

Hovorkyňa spoločnosti FlixBus Martina Čmielová. Foto: flixbus.sk.

Dopravca vypravuje z hlavného mesta Slovenska, ktoré je súčasťou jeho siete od roku 2015, každý týždeň vyše štyristo odjazdov. V apríli už zvýšil počet spojov medzi Bratislavou a Viedňou na 41 denne.

Nárast spojov v Európe do konca roka o 30 percent

FlixBus plánuje do konca tohto roka zvýšiť počet spojení v Európe o 30 %. V súčasnosti zabezpečuje s partnermi 250 tisíc spojov denne do 1 700 miest v 28 krajinách a v priebehu roka chce pridať ďalších stotisíc spojov. Koncom mája začali prvé zelené autobusy jazdiť aj na juhozápade USA, kde prepravca predpokladá do konca tohto roka zabezpečovať celkovo tisíc denných spojení, napríklad, medzi mestami Los Angeles, San Francisco, Las Vegas, San Diego a Phoenix.

Počet spojení v Európe by sa mal do konca roka zvýšiť o 30 percent. Foto: flixbus.sk.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FlixBus