Foto: Autobusovú stanicu v Nitre odovzdali do užívania, vďaka rekonštrukcii spĺňa európske štandardy

Marián Kéry, Marta Segíňová, Juraj Kusy, Marek Hattas
Zľava: Podpredseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Marián Kéry, projektová manažérka spoločnosti Arriva Nitra Marta Segíňová, generálny riaditeľ Arriva Nitra Juraj Kusy a primátor mesta Nitra Marek Hattas počas tlačovej besedy pri príležitosti odovzdania zmodernizovanej autobusovej stanice v Nitre do užívania cestujúcej verejnosti. Nitra, 20. august 2019. Foto: SITA/Martin Havran

V utorok odovzdali do užívania verejnosti zmodernizovanú autobusovú stanicu v Nitre, vďaka rekonštrukcii už spĺňa európske štandardy. Zaviedli tu elektronické informačné systémy a vybudovali bezbariérové vstupy.

Inteligentné osvetlenie

Na nástupištiach osadili nové informačné tabule a vymenili 40 rokov staré prístrešky nad nástupišťami. Jazdné pruhy autobusov pri nástupištiach dostali nový betónový povrch, rovnako ako aj chodníky.

Rekonštrukčné práce sa týkali aj výmeny elektrických rozvodov a inštalácie inteligentného osvetlenia. V priestoroch stanice doplnili oddychové zóny so zeleňou. Uviedla to spoločnosť Arriva v tlačovej správe. Denne touto autobusovou stanicou prejde 27-tisíc cestujúcich na tisícku spojov.

Autobusy s klímou a bezplatným internetom

„Od mestskej verejnej dopravy očakávame, že nám pomôže s riešením dopravných zápch a bude pre obyvateľov a návštevníkov Nitry pohodlným, spoľahlivým a k životnému prostrediu v meste šetrnejším dopravným prostriedkom. Na to, aby ľudia presadli z osobných áut na bicykle alebo do autobusov je potrebná moderná dopravná infraštruktúra vrátane bezpečných ciest, moderných a kultúrnych autobusových staníc, zastávok a postupnej modernizácie autobusov. Vynovená autobusová stanica je prvým krokom k spríjemňovaniu cestovania pre ľudí v Nitre,“ povedal počas utorkového odovzdávania autobusovej stanice verejnosti primátor Nitry Marek Hattas.

Priemerný vek autobusov v Nitrianskom kraji podľa slov podpredsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Mariána Kéryho klesol za posledné tri roky na osem rokov, „viac ako polovica autobusov je klimatizovaných a s bezplatným WiFi pripojením“.  V budúcnosti vraj v kontexte integrovanej dopravy rátajú s dobudovaním priameho vlakového spojenia Nitra – Bratislava.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj KusyMarek HattasMarián KéryMarta Segíňová
Firmy a inštitúcie Arriva Nitra