Foto: Rebríček najlepších leteckých spoločností ovládol Qatar Airways, klesli Emirates aj Lufthansa

Qatar Airways
Letecká spoločnost Qatar Airways. Foto: ilustračné, SITA/AP

BRATISLAVA 20. júna (WebNoviny.sk) – Najlepšou leteckou spoločnosťou na svete je Qatar Airways, rozhodli desiatky miliónov cestujúcich vo veľkom prieskume spokojnosti Skytrax World Airline Awards.

Qatar Airways sa po piaty raz stala najlepšou aerolinkou na svete, vítazstvo v Skytrax Awards oslavovala aj v rokoch 2011, 2012, 2015, 2017 a v roku 2019, keď „z trónu“ zosadila Singapur Airlines na druhé miesto.

Cathay Pacific poskočil o dve pozície

Top 10 najlepších aeroliniek prevažne tvoria spoločnosti z Ázie. Tretiu pozíciu obhájila ANA All Nippon Airways, ktorá je najväčšou japonskou leteckou spoločnosťou. V Hongkongu sídli Cathay Pacific Airways, ktorá v rebríčku poskočila o dve pozície a obsadila štvrté miesto.

Najlepšiu päticu uzatvára jedna z najznámejších leteckých firiem v Spojených arabských emirátoch, a to aerolinka Emirates, ktorá si však oproti minulému roku pohoršila o jedno miesto.

Cestujúci pozitívne hodnotili aj ďalšie dve ázijské aerolinky, keď šieste miesto obsadila spoločnosť EVA Air z Taiwanu a siedme čínska aerolinka Hainan. Na desiatej pozícii sa nachádza posledná ázijská letecká spoločnosť Thai airways, národná aerolinka podriadená thajskému ministerstvu dopravy.

Okrem ázijského a európskeho leteckého dopravcu sa do rebríčka dostala aj austrálska spoločnosť Qantas Airlines, ktorá si polepšila o štyri miesta a z jedenásteho miesta z roku 2018 postúpila na ôsme miesto v roku 2019.

Jediná európska aerolinka

Do rebríčka Top 10 najlepších leteckých prepravcov na svete sa dostala aj európska Lufthansa, najväčšia letecká spoločnosť v Nemecku s „domovským“ letiskom vo Frankfurte a sekundárne v Mníchove. Oproti roku 2018 si však táto firma podľa hodnotenia turistov pohoršila o dve pozície a v rebríčku Skytrax Awards klesla na deviate miesto.

Aj napriek poklesu v rámci najlepších aeroliniek si z hodnotenia odnáša viaceré prvenstvá ako najlepšej aerolinky v Európe. Turisti pozitívne hodnotili vybavenie prvej, ekonomickej a biznis triedy či služby palubného personálu v rámci Nemecka.

Veľký prieskum Skytrax Awards vyhodnotil výsledky spokojnosti cestujúcich v čase medzi septembrom 2018 a májom 2019. Víťazov jednotlivých sekcií vybrali na základe viacerých aspektov, a to poskytované služby, jedlo a vybavenie.

Najlepšie letecké spoločnosti na svete 2019

1. Qatar Airways
2. Singapur Airlines
3. ANA All Nippon Airways
4. Cathay Pacific Airways
5. Emirates
6. EVA Air
7. Hainan Airlines
8. Qantas Airways
9. Lufthansa
10. Thai Airways
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Lufthansa