Foto: Rebríček najlepších nízkonákladových aeroliniek má víťaza z Ázie, Ryanair skončil až deviaty

Air.jpg
Foto: SITA/AP - koláž WBN

BRATISLAVA 19. júna (WebNoviny.sk) – Najlepšou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou na svete je AirAsia. Vyplýva to z výsledkov veľkého prieskumu spokojnosti cestujúcich so službami leteckých spoločností Skytrax World Airline Awards.

Jedlo, služby, vybavenie

Do prieskumu sa zapojilo viac ako 21 miliónov ľudí, ktorí poskytli svoje hodnotenie medzi septembrom 2018 a májom 2019. Víťazov vybrali na základe viacerých aspektov, a to poskytované služby, jedlo a vybavenie.

Do celosvetovej prvej trojky sa dostali aj európske spoločnosti Easyjet a Norwegian Airlines. Nasledujú americká Southwest Airlines, Air Asia X, Jetstar Airways, WestJet a IndiGo. Celosvetový rebríček najlepších nízkonákladoviek uzatvárajú európske spoločnosti Ryanair a Eurowings.

Európe vládne EasyJet

Európskou absolútnou špičkou medzi low-cost aerolinkami patrí EasyJet, Norwegian a Top 3 uzatvára Ryanair. Do európskeho rebríčka sa dostal aj Wizz Air a desiate miesto obsadila ruská spoločnosť Pobeda.

Ocenenia Skytrax Awards určili vítaza nízkonákladovej triedy špeciálne aj pre Veľkú Britániu, Nemecko a Francúzsko. Na Britských ostrovoch je najlepšou aerolinkou EasyJet, v Nemecku dominuje Eurowings a vo Francúzsku triumfoval HOP!.

Všetky výsledky prieskumu sú dostupné na webovej stránke Skytrax Awards.

Najlepšie celosvetové nízkonákladové letecké spoločnosti

1. Air Asia
2. EasyJet
3. Norwegian
4. Southwest Airlines
5. AirAsia X
6. JetStar Airways
7. WestJet
8. IndiGo
9. Ryanair
10. Eurowings

Najlepšie nízkonákladové letecké spoločnosti v Európe

1. EasyJet
2. Norwegian
3. Ryanair
4. Eurowings
5. Vueling Airlines
6. LEVEL
7. Jet2.com
8. Wizz Air
9. airBaltic
10. Pobeda

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AirAsiaeasyJetRyanair