Frekventovaná križovatka na vjazde do meste bude dočasne bez funkčných semaforov

Krizovatka levocska volgogradska svvetelna signalizacia.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Svetelná signalizácia na frekventovanej križovatke na vjazde do mesta Prešov z neďalekej diaľnice v smere do a z Popradu bude niekoľko dní nefunkčná. Dôvodom je poškodenie jedného zo stožiarov pri dopravnej nehode.

Ako informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, dopravná nehoda na križovatke Levočská – Volgogradská – Marka Čulena sa stala v piatok 14. mája vo večerných hodinách. Zničený pri nej bol jeden zo stožiarov cestnej dopravnej signalizácie, čím tá ostala nefunkčná.

K poškodeniu došlo pri náraze osobného auta do stožiara, ktorý sa zlomil v dolnej časti na úrovni chodníka. Poruchová služba na mieste vykonala všetky potrebné úkony, aby nedošlo k ohrozeniu zdravia alebo života osôb elektrickým zariadením,“ uviedol Tomek.

Dodanie nového stožiaru vrátane inštalácie na križovatke a prípadnej výmeny základovej pätky bude trvať niekoľko dní. „Po následnom meraní elektrických obvodov vrátane vykonania revízie so strany autorizovaného dodávateľa by mohli semafory opäť fungovať koncom budúceho pracovného týždňa,“ informoval hovorca.

Doplnil, že až do opätovného spustenia cestnej dopravnej signalizácie bude intenzita premávky na uvedenej križovatke monitorovaná dopravnou políciou a v prípade potreby bude premávka riadená príslušníkmi polície.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimír Tomek