Gefco Slovakia sa zameria na železničnú prepravu

Foto: Gefco Slovakia

Spoločnosť Gefco Slovakia zdôvodňuje zmenu svojho zamerania tým, že neustále sa zhoršujúca situácia na cestách ukazuje, že budúcnosť bude v preprave po koľajniciach. 

Logistická spoločnosť Gefco Slovakia, s. r. o., sa chce zamerať na železničnú prepravu. Zdôvodňuje to tým, že neustále sa zhoršujúca situácia na cestách ukazuje, že budúcnosť bude v preprave po koľajniciach. Železničná a kombinovaná preprava sú podľa spoločnosti v súčasnosti kľúčovými produktmi celej skupiny Gefco a efektívnym a ekologickým riešením je práve preprava nákladu po železnici.

„Ako spoločnosť sa chceme sústrediť na klientov, pre ktorých je železničná preprava komplementárna k námornej, pričom jej podiel sa prirodzene zvyšuje. Našim cieľom je zároveň získať viac projektov, v ktorých bude železničná preprava chápaná ako prvotné, no zároveň dlhodobé riešenie,“ povedala manažérka leteckej a námornej prepravy spoločnosti Gefco Slovakia Jana Bačíková. Rýchlosť prepravy môže zvýšiť aj modernizácia železníc.

Železničná nákladná doprava v SR má pätinový podiel 

Ako spoločnosť informovala, presunúť prepravu nákladu z ciest na železnice je aj stratégiou Európskej únie. Zo správy Dvoru audítorov EÚ z februára tohto roku vyplýva, že je potrebné zamerať sa na podporu železničnej nákladnej prepravy.

Podiel železničnej nákladnej dopravy na Slovensku v minulom roku predstavoval 21,4 %, čo je síce nad európskym priemerom (17,8 %), stále to však nie je dostatočné. Gefco na Slovensku preto robí kroky pre podporu tohto druhu prepravy a zaraďuje do svojho portfólia komplexných logistických riešení aj železničnú dopravu.

Gefco Slovakia zamestnáva vyše šesťsto ľudí v deviatich pobočkách

Gefco Slovakia dosiahla v roku 2015 obrat 133 mil. eur. Spoločnosť zamestnáva 616 ľudí v deviatich pobočkách – v Bratislave, Senci, Trnave, Leviciach, Žiline, Poprade, Kechneci, Haniske a Košiciach. Firma so sídlom v Bratislave vznikla v auguste 2004.

Na Slovensku patrí medzi prvých päť logistických operátorov a je jednotkou v logistike nových vozidiel. Poskytuje svojim zákazníkom riešenia pre všetky kroky v dodávateľskom reťazci, a to pozemnú, leteckú a námornú prepravu, logistiku nových vozidiel, colné a daňové zastúpenie, skladovanie a systém vratných obalov. Základné imanie firmy je 530,4 tis. eur.

Materská spoločnosť Gefco je v Európe v prvej desiatke skupín

Materská spoločnosť Gefco má sídlo vo francúzskom Courbevoie (región Île-de-France v okolí Paríža). Skupina Gefco ponúka tvorbu a implementáciu logistických plánov pre výrobcov na základe skúseností za 65 rokov, a to najmä v automobilovom priemysle. Má zastúpenie v 150 krajinách a je jednou z desiatich najväčších európskych skupín.

Skupina dosiahla v roku 2015 obrat 4,2 mld. eur a zamestnáva dvanásťtisíc ľudí. Má vyše tristo obchodných miest po celom svete a rozvíja svoju činnosť v juhovýchodnej Ázii, v strednej a vo východnej Európe, na Balkáne, vo východnej Ázii a v Južnej Amerike.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom