GEFCO a TALAN sa dohodli na vytvorení spoločného podniku

Foto: GEFCO.

Cieľom podpísaného memoranda o porozumení je ponúkať riešenia spájajúce digitálne a fyzikálne technológie pre automobilové odvetvie.

BRATISLAVA – Logistická skupina GEFCO a poradenská spoločnosť TALAN sa dohodli na vytvorení spoločného podniku, v rámci ktorého budú môcť navrhovať a ponúkať riešenia pre automobilový trh. Cieľom podpísaného memoranda o porozumení je ponúkať riešenia spájajúce digitálne a fyzikálne technológie pre automobilové odvetvie. Informovali o tom obe spoločnosti.

Súčasťou dohody je vytvorenie spoločného podniku, ktorý obom partnerom umožní dať dokopy ich odborné znalosti. GEFCO prispeje svojou kvalifikáciou ako líder v oblasti automobilovej logistiky, svojou znalosťou trhov B2B, ako aj silou svojej medzinárodnej siete, zatiaľ čo TALAN ponúkne svoje znalosti z oblasti nových informačných technológií, ako sú Internet vecí (IoT), umelá inteligencia a blockchain, ako aj agilné metódy.

Rozvoj inovácií ako kľúč k budúcemu rastu

„Spoločný podnik, ktorý zakladáme s firmou TALAN, zabezpečí rozhodujúci pokrok na trhu automobilovej logistiky, ktorý sa využívaním digitálnych technológií radikálne mení,“ povedal predseda predstavenstva GEFCO Luc Nadal. „Takáto spolupráca medzi partnermi, ktorých schopnosti a zručnosti sa navzájom dopĺňajú, je v súlade s našou stratégiou rozvoja inovácií, ktorá bude kľúčom k nášmu budúcemu rastu,“ dodal.

Cieľom GEFCO je podporovať a povzbudzovať inovácie v rámci skupiny, ako aj pri spolupráci s externými partnermi a transformovať tak segmenty logistiky aj prepravy. Spoločnosť dodržiava politiku zdieľania inovácií, čo zahŕňa partnerstvá, ako napríklad aj nedávno oznámená dohoda s technologickým akcelerátorom Techstars.

Ilustračné foto: gefco.net. Ilustračné foto: gefco.net.
Technologické znalosti v duchu kolektívnej inteligencie

„Tento nový spoločný podnik s GEFCO predstavuje novú etapu našej dlhodobej spolupráce. V takýchto časoch, ktoré vyžadujú odvážny prístup, budujeme s našimi partnermi nové formy podnikania tým, že ponúkame naše technologické znalosti v duchu kolektívnej inteligencie,“ uviedol predseda skupiny TALAN Mehdi Houas.

Európsky líder v automobilovej logistike

Skupina GEFCO je európskym lídrom v automobilovej logistike a globálny partner v riešeniach multimodálneho dodávateľského reťazca. Je prítomná v 47 krajinách, zahŕňa viac ako tristo destinácií v súčasnej sieti a zamestnáva 13-tisíc ľudí na celom svete. GEFCO dosiahlo v roku 2017 obrat vo výške 4,4 mld. eur.

Poradenstvo pre transformačné plány firiem

Spoločnosť TALAN vyše pätnásť rokov poskytuje poradenstvo spoločnostiam, zabezpečuje podporu a implementuje ich transformačné plány vo Francúzsku a v zahraničí. Pôsobí na štyroch kontinentoch, má približne 2 500 zamestnancov, v tomto roku plánuje prijať deväťsto nových pracovníkov a do konca roka 2018 očakáva príjmy v objeme 250 mil. eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom