Greenway vlani zdvojnásobil počet nabíjačiek pre elektromobily, zvýšil aj množstvo dodanej energie

Elektromobil, elektronabíjačka
Foto: ilustračné, www.istockphoto.com

Spoločnosť GreenWaynavýšila v minulom roku počet svojich nabíjačiek, zákazníkov ako aj množstva dodanej energie. Ako uvádza v tlačovej správe, počet GreenWay nabíjačiek na Slovensku narástol zo 124 na 260.

Očakávajú zvýšený záujem

Čo sa týka počtu nabíjacích bodov, ten sa zvýšil z 248 na 425. V celej sieti GreenWay bolo zákazníkom ku koncu uplynulého roka k dispozícii 2 091 konektorov. Počet zákazníkov na Slovensku stúpol na 8 000.

„Okrem nových lokácií sa zameriavame aj na zvýšenie kapacity na existujúcej infraštruktúre. Sme pripravení ponúknuť naše skúsenosti pri napĺňaní cieľov akčného plánu Ministerstva hospodárstva SR, ktorý má do leta 2025 priniesť na Slovensko 3 000 nových nabíjačiek. V tejto súvislosti očakávame zvýšený záujem samospráv a firiem o budovanie verejnej infraštruktúry ci budovanie elektrických flotíl,“ uviedol CEO GreenWay Peter Badík.

Rástol aj objem elektrickej energie

Rýchlym tempom rástol aj objem dodanej energie. Kým v roku 2021 dodala sieť GreenWay do batérií elektromobilov na Slovensku 461 MWh a v celej skupine 3 007 MWh, v priebehu roka 2022 to bolo 1 120 MWh na Slovensku a v rámci skupiny 8 738 MWh.

„Okrem rozvoja siete a rozširovania ponuky služieb sme museli, žiaľ, reagovať aj na enormné výkyvy cien elektrickej energie,“ dodal Badík. Od 1. novembra 2022 sa tak ceny nabíjania zvýšili v priemere o 30 %. V najbližšom období však už firma ďalšiu zmenu nepredpokladá.

GreenWay je poskytovateľ komplexných riešení nabíjania elektrických vozidiel a líder na trhu v strednej a východnej Európe. Spoločnosť vznikla v roku 2011, prevádzkuje sieť viac ako 1 000 verejných nabíjacích staníc, z ktorých väčšinu tvoria rýchlonabíjacie stanice s výkonom nad 50 kW. Na mnohých miestach prevádzkuje aj pomocné úložiská energie a energetického manažmentu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Badík
Firmy a inštitúcie GreenWay