Indonézia zrušila zákaz prevádzkovania lietadiel Boeing 737 Max, v Európe obnovili lety pred niekoľkými mesiacmi

Boeing 737 MAX
Foto: ilustračné, SITA/AP

Indonézia zrušila zákaz letov stroja Boeing 737 Max. Pre tento krok sa krajina rozhodla viac ako tri roky po havárii lietadla 737 Max leteckej spoločnosti Lion Air, pri ktorej prišlo o život všetkých 189 ľudí na palube.

Stroje 737 Max, ktoré sú najpredávanejšími lietadlami americkej firmy Boeing, boli globálne uzemnené v marci 2019 po tragickej nehode tohto lietadla vo flotile etiópskeho prepravcu Ethiopian Airlines. Firma Ethiopian Airlines tento týždeň v pondelok uviedla, že lety strojov 737 Max obnoví vo februári. Informuje o tom portál bbc.com.

Používanie lietadiel 737 Max v USA a Európe obnovili už pred niekoľkými mesiacmi. V súčasnosti je ich prevádzka opäť povolená vo viac ako 180 krajinách sveta. Indonézske ministerstvo dopravy uviedlo, že zrušenie zákazu prevádzkovať stroje Max nadobudne účinnosť okamžite.

V októbri 2018 sa stroj 737 Max indonézskej spoločnosti Lion Air zrútil do mora 13 minút po štarte z letiska v Jakarte. Zomrelo 189 cestujúcich a členov posádky. O necelých päť mesiacov neskôr lietadlo 737 Max leteckej firmy Ethiopian Airlines smerujúce z etiópskeho hlavného mesta Addis Abeba do Kene havarovalo šesť minút po štarte, pričom na jeho palube zahynulo 157 ľudí.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie BoeingEthiopian AirlinesLion Air