Írski piloti Ryanairu odhlasovali štrajk, idú bojovať za vyššie mzdy

Ryanair
Foto: ilustračné, Thinkstock.

Írski piloti nízkonákladového prepravcu Ryanair, ktorí sú členmi Združenia pilotov írskych leteckých spoločností (IALPA), sa výraznou väčšinou vyslovili za štrajk.

Odborové združenie uviedlo, že začiatkom budúceho týždňa vedeniu Ryanairu ohlási plánovanú protestnú akciu, ak letecká firma do pondelka nebude súhlasiť s návrhom pilotov v oblasti platov. Podľa združenia je Ryanair v dobrej finančnej situácii a môže pilotov poctivo odmeňovať. Informoval o tom portál rte.ie.

Členovia IALPA plánovaný štrajk odsúhlasili 94 percentami hlasov. Piloti môžu začať štrajk najskôr sedem dní po tom, ako o ňom firmu upovedomia. Združenie pilotov írskych leteckých spoločností, ktoré je súčasťou odborového zväzu Fórsa, uviedlo, že rozhodnutie o štrajku odzrkadľuje sklamanie pilotov z nedostatočného pokroku v prebiehajúcich rokovaniach o mzdách.

Dvojdňový štrajk v neskoršej časti augusta a trojdňový v septembri tento týždeň odhlasovali britskí piloti Ryanairu, ktorí sú členmi Združenia pilotov britských leteckých spoločností. Plánujú 48-hodinový štrajk, ktorý sa má začať 22. augusta, a 72-hodinový štrajk od 2. septembra. Firma na to reagovala vyhlásením, že ich krok podporuje menej ako 30 percent britských pilotov Ryanairu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Ryanair