Jaguar Land Rover pripravuje v Nitre druhú zmenu a plánuje aj svetovú premiéru nového modelu auta

Jaguar Land Rover
Foto: ilustračné, SITA/Martin Havran

V automobilke Jaguar Land Rover v Nitre už pracuje 2 200 zamestnancov. Aktuálna náborová kampaň, ktorá sa začala koncom januára, vstupuje do finále. Cieľom je nájsť k pôvodným 1 500 zamestnancom ďalších 850.

V súčasnosti sa obsadzujú najmä pozície operátor/operátorka výroby. Zvýšený počet zamestnancov automobilka potrebuje pre spustenie druhej zmeny, vďaka ktorej chce dosiahnuť ročnú produkciu 150 tisíc automobilov.

Dvojzmenná prevádzka by mala byť realitou do konca roka 2019. V súčasnosti sa v závode vyrába výhradne model Land Rover Discovery. Na koniec tohto roka je naplánovaná svetová premiéra nového modelu Land Rover Defender, ktorý sa bude vyrábať práve v Nitre.

Vyčerpaný trh práce na Slovensku

Pri počte zamestnancov 1 300 zverejnil Jaguar Land Rover štatistiku, podľa ktorej tvorili 97 percent pracovníkov Slováci, z nich tri štvrtiny pochádzali z tohto regiónu. Spolu so zvyšovaním počtu zamestnancov prichádza viac ľudí aj z iných regiónov Slovenska či z cudziny.

Pociťujeme, že Slovensko má do istej miery vyčerpaný trh práce. Naďalej však platí, že prevažnú väčšinu našich zamestnancov tvoria Slováci z nitrianskeho regiónu, ale začínajú prichádzať aj z iných častí Slovenska, čomu určite prispieva aj naša podpora mobility a ubytovania,“ povedala pre agentúru SITA manažérka pre firemné vzťahy Jaguar Land Rover Slovakia Miroslava Remenárová.

V nitrianskej automobilke zároveň pracujú ľudia šestnástich národností. „Je to naprieč všetkými všetkými sférami výroby aj administratívy, máme tu veľa kolegov ako expertov z iných krajín,“ hovorí Remenárová. Tretinu zamestnancov tvoria ženy.

K náboru prispievajú aj zamestnanci

K náboru prispievajú aj samotní zamestnanci, za odporučenie dostanú odmenu vo výške 250 eur. „Vďaka tomu závod získal za posledné týždne už viac ako sto odporučení,“ skonštatovala Remenárová.

Priemerný mesačný plat operátora výroby sa začína na úrovni 997 eur brutto. Tvorí ho základný tarifný plat, kompetečný príplatok, mesačný výrobný bonus 0 až 15 %, trinásty plat a 20 eur príspevok na dopravu.

Novinkou je takzvaný vernostný bonus pre aktuálnych aj nových zamestnancov. Pre nováčikov, čo nastúpia v nadchádzajúcom období, je do 400 eur v závislosti od toho, aké obdobie tu odpracujú.

Jaguar Land Rover otvoril svoj závod v Nitre v októbri 2018. Investícia dosiahla 1,4 miliardy eur. V roku 2018 predal Jaguar Land Rover v 128 krajinách sveta 592 708 vozidiel. Výrobu sústreďuje v Spojenom kráľovstve a v ďalších závodoch v Číne, Brazílii, Indii, Rakúsku a na Slovensku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Jaguar Land Rover v Nitre