Jedna z koľají v Krompachoch by mala byť sprejazdnená dnes večer

|
Vykoľajený nákladný vlak v Krompachoch. Foto: ŽSR.

Práce na železničnej trati pri Krompachoch, kde sa v sobotu večer vykoľajilo deväť vozňov nákladného vlaku spoločnosti Lokorail, a. s., pokračujú bez prestávky od nedele. 

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) predpokladajú sprejazdnenie jednej z koľají v Krompachoch dnes večer. Práce na železničnej trati pri tomto meste, kde sa v sobotu vykoľajilo deväť vozňov s pieskom nákladného vlaku spoločnosti Lokorail, a. s., pokračujú bez prestávky od nedele. 

V dôsledku nehody bola prerušená železničná doprava na úseku Spišské Vlachy – Margecany a vlaky výrazne meškali. Pri havárii nebol nikto zranený a jej príčina je predmetom vyšetrovania. Ako informoval hovorca ŽSR Michal Lukáč, práce na trati prebiehajú pod dohľadom námestníka generálneho riaditeľa spoločnosti pre prevádzku Igora Poláka.

Opravovali jednu z koľají

„Počas celého pondelka prebiehalo sťahovanie vykoľajených vagónov z trate za pomoci ťažkej hasičskej techniky a techniky ŽSR. Po odstránení vykoľajených vagónov sa začalo okamžite s prácami na oprave značne poškodených koľají,“ uviedol Lukáč.

Oprava jednej z koľají pokračovala počas noci na utorok a aj počas celého dňa, kedy sa pokračuje v pokládke asi 90 metrov dlhého úseku. ŽSR predpokladajú, že v neskorších večerných hodinách by mala byť jedna z koľají sprejazdnená pre dopravu.

Nehoda vlaku v Krompachoch
Oprava jednej z poškodených koľají po nehode vlaku. Foto: ŽSR.

Druhú koľaj budú opravovať v stredu

„Následne budú ŽSR večer a v noci na stredu pokračovať opravou približne tristo metrov dlhého úseku na druhej poškodenej koľaji. Oprava bude v stredu prebiehať počas premávky na sprejazdnenej koľaji, na ktorej bude v tom čase obmedzená rýchlosť na 30 kilometrov za hodinu,“ priblížil Lukáč. 

Vlaky osobnej prepravy sú zo Spišských Vlachov až do odvolania vypravované naspäť smerom na Bratislava a z Margecian naspäť do Košíc. V úseku medzi Spišskými Vlachmi a Margecanmi je doprava nahradená autobusmi. 

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ŽSR Železnice Slovenskej republiky