Letisko Košice nevybavilo v máji ani jedného pasažiera, koronakríza výrazne zasiahla aj Viedeň

Airport 1556470_1920.jpg
Letisku Viedeň - Schwechat Foto: Pixabay

Prevádzka na Letisku Viedeň sa v uplynulom mesiaci pre koronakrízu takmer úplne zastavila. Spoločnosť v máji prepravila 20 202 pasažierov, čo predstavuje iba 0,7 % úrovne rovnakého mesiaca uplynulého roka.

Viedeň očakáva zlepšenie

Aj prvé dva júnové týždne boli v medziročnom porovnaní mimoriadne slabé, uviedlo Letisko Viedeň v tlačovej správe. Zlepšenie spoločnosť očakáva od pondelka 15. júna, kedy obnovuje lety na viacerých pravidelných linkách.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu

V máji spoločnosť zrušila všetky plánované lety na trasách do Afriky a severnej Ameriky. Za päť mesiacov roka sa počet pasažierov prepadol o 57,6 % na zhruba päť miliónov pasažierov.

V Košiciach ani jeden pasažier

Letisko Košice v máji podľa údajov spoločnosti nevybavilo ani jedného pasažiera. Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým 66-percentným vlastníkom košického letiska.

Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla v máji 2004, eviduje základné imanie 31,14 miliónov eur. Štát vlastní v košickom letisku cez ministerstvo dopravy a výstavby 34 % akcií.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Letisko KošiceLetisko Viedeň - Schwechat