Košičania sa zapoja do Európskeho týždňa mobility, preprava MHD bude zadarmo

Košice, autobus
Foto: archívne, SITA/Ivan Fleischer

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) sa aj tento rok zapojí do Európskeho týždňa mobility. Ten sa koná každoročne v termíne od 16. do 22. septembra, témou aktuálneho ročníka je Bezpečne a zdravo udržateľnou dopravou.

Informovala o tom Vladimíra Petrušová z DPMK. V súvislosti s projektom DPMK podporí aj myšlienku ochrany životného prostredia. Na Medzinárodný deň bez áut v stredu 22. septembra bude MHD zadarmo pre všetkých cestujúcich. Bezplatné cestovanie sa týka aj nočných liniek.

Zámerom Európskeho týždňa mobility, do ktorého sa každoročne zapája aj Dopravný podnik mesta Košice, je propagovať udržateľné spôsoby dopravy a motivovať verejnosť ku preferencii verejnej dopravy pred individuálnou.

V zmysle podpory ekologického spôsobu dopravy a popularizácie cestovania hromadnými dopravnými prostriedkami prináša Dopravný podnik mesta Košice príležitosť vybaviť si novú čipovú kartu za zvýhodnenú cenu jedno euro oproti bežnej cene 6,80 eura. Cestujúci si budú môcť vybaviť kartu počas celého týždňa v Zákazníckom centre na Bardejovskej 6 alebo na Rooseveltovej 3.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimíra Petrušová
Firmy a inštitúcie DPMK Dopravný podnik mesta Košice