Košický dopravný podnik obmedzí električkovú dopravu, výluka bude trvať počas víkendov

Električka, Dopravný podnik mesta Košice
Foto: ilustračné, SITA/Radoslav Maťaš

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) obmedzí električkovú dopravu na sídlisku Nad jazerom. Výluka bude trvať počas dvoch najbližších víkendov 24. – 25. júla a 31. júla – 1. augusta, každú sobotu a nedeľu od 08:00 do 16:00. Električky nebudú premávať v úsekoch VSS, križovatka – Levočská – Važecká. Informovala o tom Vladimíra Petrušová z DPMK.

„Počas doby trvania výluky budú premávať električkové linky č. 3, 4, 7, 9 a R2 na upravených trasách. V úseku Važecká – VSS, križovatka bude premávať náhradná autobusová linka X,“ uviedla Petrušová.

Upravené trasy

Električková linka č. 3 bude premávať na upravenej trase Staničné námestie – Ryba – Socha Jána Pavla II., a späť. Linka č. 4 bude premávať na skrátenej trase Havlíčkova – Námestie osloboditeľov – Ryba a späť. Linka č. 7 bude premávať na trase Botanická záhrada Námestie osloboditeľov – Socha Jána Pavla II., a späť.

Električková linka 9 bude v čase výluky premávať na skrátenej trase Havlíčkova – Terasa – VSS, križovatka a späť a linka R2 na skrátenej trase VSS, križovatka – Alejová – Vstupný areál U.S.Steel a späť.

Niektoré odchody sú posunuté

„V uvedených časoch výluky premávajú vozidlá podľa platných cestovných poriadkov s tým, že odchody z konečnej Barca, Socha Jána Pavla II. sú oproti odchodom zo zastávky Važecká posunuté o štyri minúty,“ dodala Petrušová.

Náhradná autobusová linka X bude premávať v úseku VSS, križovatka – Levočská – Dneperská – Ladožská – Rovníková – Važecká. Premávať bude v 10 minútovom intervale. Linka bude zastavovať na štandardných autobusových zastávkach na Slaneckej ceste. Pod mostom VSS je výstupnou zastávkou stanovište linky 12 smer Podhradová, nástupnou zastávkou je stanovište linky 54 smer Ťahanovce.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie DPMK Dopravný podnik mesta Košice