Košický kraj opravil cesty v tokajskej vinohradníckej oblasti

Rastislav Trnka
Predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka. Foto: SITA/Jakub Julény.
Oprava bola financovaná zo zdrojov Košického samosprávneho kraja a úveru Európskej investičnej banky vo výške viac než 360-tisíc eur

Košický samosprávny kraj (KSK) dokončil opravu ciest tretej triedy v tokajskej vinohradníckej oblasti. Opravy ciest začali v polovici októbra a komplexnou rekonštrukciou prešli úseky medzi obcami Veľká Tŕňa a Malá Tŕňa a druhý úsek za obcou Malá Tŕňa. Informovala o tom v utorok v tlačovej správe hovorkyňa predsedu KSK Anna Činčárová.

Rekonštrukciu realizovala spoločnosť Eurovia a financovaná bola zo zdrojov Košického samosprávneho kraja a úveru Európskej investičnej banky vo výške viac než 360 tisíc eur.

„Táto lokalita je súčasťou Tokajskej vínnej cesty, kde sa nachádzajú unikátne tufové pivnice. Okrem toho mnohé kostolíky v obciach vínnej cesty patria medzi národné kultúrne pamiatky. Je preto v našom záujme, aby cesty vedúce do tohto regiónu boli dobrou vizitkou pre domácich i návštevníkov,“ uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.

Tento rok chcú opraviť 90 kilometrov

„Snažíme sa investovať do opráv ciest v regiónoch, kde je vysoká nezamestnanosť, no majú potenciál cestovného ruchu,“ dodal.

Košický kraj má v tomto roku vyčlenených na opravy, údržbu aj rekonštrukcie ciest a mostov 49 miliónov eur. Vlani sa župe podarilo opraviť 70 kilometrov ciest.

„Tento rok chceme v tomto trende pokračovať a opraviť chceme ďalších minimálne 90 kilometrov ciest. Konkrétne na dolnom Zemplíne chceme opraviť cestu medzi obcami Zemplínske Jastrabie a Cejkov, zosuv pri Trhovištiach, most pri Vojanoch, aj most cez rieku Laborec,“ skonštatoval Trnka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie KSK Košický samosprávny kraj (VÚC)