Košický samosprávny kraj je pripravený na zimnú sezónu, vynovili vozový park

Zimná údržba, cestári
Foto: ilustračné, SITA/Rastislav Ovšonka

Strediská Správy ciest (SC) v Košickom samosprávnom kraji (KSK) v tejto zimnej sezóne zabezpečia údržbu vyše 2200 kilometrov ciest. Päť stredísk sa bude starať o 1 914 kilometrov ciest II. a III. triedy, ako aj 289 kilometrov ciest I. triedy v okresoch Michalovce, Rožňava, Trebišov a sčasti aj v okrese Košice – okolie. Informovala o to hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

Štyri nové sypače

Na zimnú sezónu sme pripravení, vynovili sme vozový park, ktorý je doplnený o štyri nové sypače aj stroje na prepravu materiálu. Počas októbra prebieha dopĺňanie zásob skladov posypovou soľou v objeme 1 730 ton a pribudne aj približne 5 000 ton inertného materiálu, ktorý znižuje šmykľavosť vozovky v prípade snehovej pokrývky. Počas zimy budeme materiál priebežne dokupovať, v závislosti od poveternostných podmienok,“ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Zimnú údržbu zabezpečí päť stredísk

Zimnú údržbu v kraji bude zabezpečovať päť stredísk SC KSK, a to stredisko Košice-okolie, Michalovce, Rožňava, Spišská Nová Ves a Trebišov. Pre zimnú sezónu 2020/2021 je k dispozícii 70 sypačov s radlicami, 23 nakladačov, šesť rýpadiel/nakladačov, 21 traktorov s radlicami, tri traktory so snehovými frézami a päť jednoúčelových samochodných snehových fréz.

Zimné výkony budú riadené z piatich dispečingov a vodičov budú vysielať na zásahy zo štrnástich zimných pracovísk v kraji. Okrem toho, v Košiciach bude počas zimnej sezóny zriadený informačný dispečing ako služba pre médiá, verejnosť, políciu a záchranné zložky. Údržba ciest v zimnej sezóne sa oficiálne začína 1. novembra.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Rastislav Trnka
Firmy a inštitúcie KSK Košický samosprávny kraj (VÚC)