Križovatku Triblavina chcú prepojiť s Chorvátskym Grobom, BSK požiada o milióny eur

Výstavba križovatky Triblavina Foto: NDS

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) predloží žiadosť o nenávratný finančný príspevok na realizáciu projektu Prepojenie diaľničnej križovatky Triblavina s cestou Chorvátsky Grob – Čierna Voda za 6,5 milióna eur. Rozhodli o tom poslanci BSK na piatkovom zastupiteľstve.

„Opodstatnenosť realizácie tohto cestného prepojenia potvrdili aj výsledky z dopravného modelu vytvoreného v rámci spracovania strategického dokumentu s názvom Plán udržateľnej mobility BSK. Táto stavba bola na základe hodnotenia jednotlivých dopravných projektov, ktoré sa majú realizovať v Bratislavskom kraji, zaradená medzi projekty, ktorých realizácia je nutná ihneď,“ uviedol kraj. Realizácia projektu je naplánovaná na obdobie od januára 2021 do júna 2023.

Výstavbu prepojenia diaľničnej križovatky Triblavina s cestou III/1059 Chorvátsky Grob – Čierna Voda si vyžiadala neudržateľná dopravná situácia v území.

„Prudko sa rozvíjajúca suburbanizácia územia v oblasti obcí Chorvátsky Grob a Slovenský Grob má za následok enormné zvýšenie dopravnej záťaže na existujúcu cestnú sieť. Územie je dopravne napojené na Bratislavu prostredníctvom cesty III/1082, ktorá prechádza cez Vajnory a ktorej kapacita je už v súčasnosti nedostatočná,“ vysvetlil kraj a dodal, že z tohto dôvodu vznikla potreba realizácie prepojenia územia na diaľnicu D1 v oblasti Triblavina s výhľadom na prepojenie cesty II/502, čím by došlo k výraznému zníženiu dopravného zaťaženia na existujúcej cestnej sieti. „Vybudovanie tejto stavby prispeje k úspore času v cestnej doprave a podstatne sa zlepší dopravný komfort účastníkov premávky,“ uzavrel kraj.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny kraj (VÚC)