Kumulatívna strata letiska Heathrow od vypuknutia pandémie stúpla na takmer 3 miliardy libier

Letisko Heathrow
Foto: ilustračné, SITA/AP

Londýnske letisko Heathrow vyzvalo britskú vládu, aby do konca tohto mesiaca znovu otvorila Spojené kráľovstvo pre úplne vakcinovaných cestujúcich z Európskej únie a USA.

Firma o to žiada po tom, ako informovala, že jej doterajšie straty spôsobené koronakrízou dosiahli úroveň takmer 3 miliardy libier. Informuje o tom portál news.sky.com.

Štyri milióny prekonali za 18 dní

Letisko uviedlo, že nákladné povinné testovanie na ochorenie COVID-19 brzdí účinné opätovné otvorenie leteckej dopravy.

Firma Heathrow konštatovala, že v prvom polroku tohto roku vybavila menej ako štyri milióny cestujúcich. Ide o počet, ktorý by v období pred pandémiou letisko prekonalo za 18 dní.

Spoločnosť letisko Heathrow za prvý polrok vykázala stratu pred zdanením v sume 868 miliónov libier. Kumulatívna strata letiska od vypuknutia pandémie tak stúpla na 2,9 miliardy libier.

Zaostáva aj nákladná preprava

„Nedávne zmeny vo vládnom systéme cestovného semaforu sú povzbudzujúce, ale požiadavka drahého testovania a cestovné obmedzenia brzdia ekonomické zotavovanie Veľkej Británie,“ uviedlo letisko.

Napríklad objem nákladnej prepravy cez letisko Heathrow je stále o 18 percent nižší ako pred pandémiou, ale u konkurentov, napríklad na letisku Frankfurt a amsterdamskom letisku Schiphol predkrízovú úroveň prekonali o 9 percent.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie letisko Heathrow