Letecká spoločnosť Finnair ponúkne ľuďom ochutnávku jedál podávaných v biznis triedach

Finland Airplane Food
Letecká spoločnosť Finnair. Foto: Markku Ulander/Lehtikuva via AP, file

Fínska letecká spoločnosť Finnair začne v supermarkete predávať jedlo, aké sa počas letov podáva v biznis triedach. Týmto krokom chce udržať pracovníkov stravovacieho personálu a ponúknuť ochutnávku jedál ľuďom, ktorí pre pandémiu koronavírusu momentálne nemôžu plnohodnotne využívať letecké služby.

Ako spoločnosť uviedla vo vyhlásení, od štvrtka začne v obchode predávať pokrmy pod názvom „Taste of Finnair“ (chuť Finnairu, pozn.). Záujemcovia si budú môcť dopriať fašírky zo sobieho mäsa, arktické ryby či hovädzie mäso pripravené technikou terijaki. Cena jedál bude približne 10 eur.

Viac o téme: Koronavírus

Finnair je jednou z hlavných leteckých spoločností lietajúcich medzi Európou a Áziou. Jej krok prichádza v čase, keď sa letecké spoločnosti po celom svete pokúšajú počas pandémie rôznymi spôsobmi využiť svoje nevyužité zdroje a túžbu ľudí letieť, keďže väčšina lietadiel je uzemnená.

Niektoré aerolinky ponúkajú simulované lety, falošné výlety, keď lietadlo štartuje a pristáva na rovnakom mieste, alebo iba možnosť posedieť si nejaký čas v lietadle.

Spoločnosť Finnair v dôsledku pandémie dočasne prepustila veľkú časť svojich 7-tisíc zamestnancov a jej letová prevádzka klesla v septembri o 91 % oproti predchádzajúcemu roku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Finnair