Letecká spoločnosť Norwegian Air Shuttle bude žiadať odškodné od Boeingu

Norwegian Air Shuttle
Lietadlo leteckej spoločnosti Norwegian Air Shuttle. Foto: facebook.com.

Spoločnosť by podľa hovorkyne firmy nemala znášať nijaké finančné bremeno pre úplne nové stroje, ktoré sa po havárii lietadlá Ethiopian Airlines nebudú používať.

Nórsky nízkonákladový letecký prepravca Norwegian Air Shuttle bude žiadať odškodné od amerického výrobcu lietadiel Boeing po tom, ako spoločnosť zastavila používanie svojich strojov 737 MAX 8.

Hovorkyňa leteckej firmy Tonje Naess pre agentúru Associated Press v stredu povedala, že spoločnosť Norwegian Air Shuttles „by nemala znášať akékoľvek finančné bremeno pre úplne nové lietadlá, ktoré sa nebudú používať“.

Nórsky letecký dopravca v utorok prestal používať svojich osemnásť lietadiel Boeing 737 Max 8 na základe odporúčania európskeho leteckého úradu po nedeľňajšej nehode lietadla Ethiopian Airlines, pri ktorej zahynulo 157 ľudí.

Akcie amerického výrobcu lietadiel Boeing boli počas utorkového obchodovania na burze už druhý deň v rade pod tlakom a stiahli nadol akciový index Dow Jones. Index v utorok klesol o 0,4 % a uzavrel na úrovni na 25 554,66 bodu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Boeing