Letisko Bratislava vybavilo v novembri 140 tisíc cestujúcich, medziročne viac o 18 percent

Letisko Bratislava
Terminál bratislavského letiska. Foto: bts.aero.

Za jedenásť mesiacov tohto roka využilo lety z Bratislavy a späť 2,152 milióna pasažierov, čo znamená nárast o 18 % oproti tomu istému obdobiu vlani.

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo v novembri tohto roka na prílete a odlete spolu 139 879 cestujúcich. Oproti rovnakému mesiacu vlani, kedy bránami letiska prešlo vyše 118 tisíc pasažierov, to znamená nárast o 18 percent. Ako v stredu informovalo bratislavské letisko, novembrový počet cestujúcich je najvyšší za posledných desať rokov a druhý najvyšší v tomto mesiaci v celej jeho histórii.

V tomto roku by mal padnúť rekord

„Od začiatku roka do konca novembra už využilo lety z Bratislavy a do Bratislavy spolu 2 151 806 cestujúcich, čo predstavuje nárast až o 18 percent v porovnaní s rovnakým obdobím vlani. Vtedy za jedenásť mesiacov roka vybavilo letisko 1,82 milióna cestujúcich,“ uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika Jozef Pojedinec.

Bratislavské letisko predpokladá, že v tomto roku vybaví najviac pasažierov vo svojej histórii a prekoná desaťročný rekord z roku 2008, kedy ich počet dosiahol 2,2 milióna.

Odletová časť bratislavského letiska. Foto: NasaDoprava.sk/Martin Benko.
Počet letov vyšší o dvanásť percent

„Počas jedenástich mesiacov roka sa na letisku v Bratislave uskutočnilo 28 590 letov (+12 %). Je to už viac odletov a príletov ako za celý rok 2017, kedy letisko zaznamenalo vyše 27-tisíc pohybov lietadiel. V samotnom novembri sa uskutočnilo 2 051 letov,“ priblížila hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková. „Najviac cestujúcich cestovalo od začiatku roka pravidelnými linkami do Londýna, Dublinu a Moskvy,“ dodala.

Letisko Bratislava - Ryanair
Lietadlo spoločnosti Ryanair na bratislavskom letisku. Foto: bts.aero.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s., je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Letisko M. R. Štefánika