Letisko Bratislava vybavilo vo februári takmer 120-tisíc cestujúcich, ich počet vzrástol o 11 percent

Letisko Bratislava
Terminál Letiska M. R. Štefánika v Bratislave. Foto: NasaDoprava.sk/Martin Benko

Za prvé dva mesiace tohto roka prešlo bránami bratislavského letiska 245 245 cestujúcich, čo je medziročne viac o 9 percent, resp. o 21-tisíc.

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo vo februári spolu 119 406 cestujúcich na príletoch a odletoch. Znamená to nárast o 11 percent oproti tomu istému mesiaci v minulom roku, kedy prešlo bránami letiska 107 164 pasažierov.

Informovala o tom v utorok letisková spoločnosť s tým, že zároveň ide o druhý najvyšší počet cestujúcich vo februári v celej histórii letiska.

Rast zabezpečili nové linky

„Počas prvých dvoch mesiacov roka 2019 vybavilo letisko v Bratislave spolu 245 245 cestujúcich, čo je o 21 199 cestujúcich viac ako za rovnaké obdobie vlani, teda o 9 percent viac. O rast sa pričinili nové linky v pravidelnej medzinárodnej preprave,“ uviedla hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Letisko Bratislava
Letisko Bratislava. Foto: bts.aero.

Mestá s najväčším záujmom

V prvých dvoch mesiacoch tohto roka letisko zároveň vybavilo 3 343 letov. „Najviac cestujúcich využilo od začiatku roka pravidelné lety do destinácií Londýn, Dublin, Moskva, Kyjev a z nich do Bratislavy,“ dodala Ševčíková.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s., je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Letisko M. R. Štefánika