Letisko M. R. Štefánika hlási v prvom štvrťroku pokles cestujúcich o 95 percent, v súčasnosti prebieha rekonšrukcia

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave
Letisko M. R. Štefánika v Bratislave. Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Počas januára, februára a marca 2021 vybavilo bratislavské Letisko M. R. Štefánika spolu na príletoch a odletoch 15 157 cestujúcich. Vlani v rovnakom období vybavilo viac ako 288-tisíc cestujúcich, čo predstavuje medziročný pokles počtu cestujúcich o 95 percent.

Kým v prvom štvrťroku sa uskutočnilo 2 553 pohybov lietadiel, teda vzletov aj pristátí, tak vlani ich bolo počas prvých troch mesiacov vrátane zákazu letov od polovice marca z dôvodu pandémie spolu 4 358. Zároveň letisko vybavilo v prvých troch mesiacoch roka 5 423 ton leteckého nákladu.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Cestujúci mohli v období od januára do konca marca využiť z Letiska M. R. Štefánika lety do Londýna (Stanstedu a Lutonu), Hurghady v Egypte, Štokholmu, Dublinu, Manchesteru a Kyjeva a charterové lety cestovných kancelárií na Maldivy, do Dominikánskej republiky a Ománu.

Ako ďalej informovala hovorkyňa Letiska M. R. Štefánika – Airport Bratislava Veronika Ševčíková, v súčasnosti prebieha na bratislavskom letisku rekonštrukcia križovatky vzletových a pristávacích dráh a z toho dôvodu sa lety v období od 14. do 24. apríla neuskutočňujú.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Veronika Ševčíková
Firmy a inštitúcie Letisko M. R. Štefánika