Letisko Sliač dostane pred likvidáciou štátnu pomoc, majetok tak nezískajú tretie osoby

SIAF 2013
Letisko Sliač. Foto: Archívne, SITA/Ján Viazanička

Spoločnosť Letisko Sliač dostane ešte pred svojou likvidáciou štátnu pomoc zo zdrojov štátnych finančných aktív vo výške 800-tisíc eur s cieľom úhrady aktuálne splatných záväzkov.

Vláda odsúhlasila návrh ministerstva dopravy na finančné zabezpečenie navýšenia základného imania Letiska Sliač, čo umožní postupné zrušenie spoločnosti a prevod jej nehnuteľného majetku v hodnote 1,56 milióna eur do vlastníctva ministerstva obrany.

Po rekonštrukcii sa obnoví prevádzka

Ministerstvo dopravy týmto krokom chcelo zabezpečiť, aby majetok nezískali tretie osoby a aby sa zabezpečilo, že po ukončení rekonštrukcie letiska sa obnoví civilná letecká prevádzka.

Minister obrany Jaroslav Naď a minister dopravy Andrej Doležal ešte začiatkom februára informovali vedenie Banskobystrického samosprávneho kraja, že civilná doprava na letisku Sliač by mala byť obnovená po ukončení rekonštrukcie vojenského letiska Sliač.

Zruší sa aj spoločnosť

Po ukončení prevádzky civilnej časti letiska na Sliači pre rekonštrukciu vojenského letiska sa zruší postupne spoločnosť Letisko Sliač. Tá v roku 2019 vytvorila pri príjmoch vyše 2,21 milióna eur a nákladoch takmer 2,44 milióna eur po zdanení celkovú stratu viac ako 221-tisíc eur.

Príslušný súd na návrh ministerstva dopravy rozhodne o zrušení spoločnosti a o jej likvidácii. Podľa rezortu dopravy kladný rozdiel medzi výnosmi z odpredaja nehnuteľného a hnuteľného majetku letiskovej spoločnosti a po vysporiadaní záväzkov sa po likvidácii spoločnosti stane príjmom štátneho rozpočtu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DoležalJaroslav Naď
Firmy a inštitúcie Letisko SliačMDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRMO Ministerstvo obrany SRVláda SR