Letisko Viedeň vybavilo v máji päťkrát viac cestujúcich než vlani, na čísla spred pandémie to ešte nestačí

Schwechat, Letisko Viedeň
Foto: ilustračné, Getty images

Letisko Viedeň, vrátane letísk na Malte a v Košiciach, v máji vybavilo viac ako 2,7 milióna cestujúcich. Cez letisko vo Viedni prešlo viac ako 2,1 milióna pasažierov. V oboch prípadoch to bol viac ako päťnásobok v porovnaní s májom minulého roka.

Avšak v porovnaní s májom predpandemického roku 2019 to stále bolo o viac ako štvrtinu menej. Spoločnosť Letisko Viedeň o tom informovala v správe, ktorú zverejnila v utorok.

Košice sa zotavili takmer úplne

Preprava cez letisko na Malte sa v máji dostala na 82,3 percenta predpandemickej úrovne a letisko minulý mesiac vybavilo 554 820 cestujúcich.

Služby Letiska Košice v máji tohto roka využilo 38 818 pasažierov, čiže preprava sa zotavila na 99 percent predpandemickej úrovne.

Väčšinový vlastník košického letiska

Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým 66-percentným vlastníkom košického letiska.

Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla v máji 2004, eviduje základné imanie 31,14 mil. eur. Štát vlastní v košickom letisku cez ministerstvo dopravy a výstavby 34 % akcií.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Letisko Viedeň - Schwechat