Letné sezónne vlaky odvezú Slovákov do zaujímavých kútov krajiny, pribudne aj jedna novinka

Foto: Ilustračné, www.gettyimages.com

Mimoriadne letné vlaky na podporu domáceho cestovného ruchu budú na Slovensku jazdiť aj tento rok. Na desiatich linkách do vybraných turistických lokalít odvezie cestujúcich 43 vlakov počas celej letnej sezóny od 11. júna do 11. septembra.

Príprava harmonogramu

Ako v piatok informoval riaditeľ odboru komunikácie a hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s., (ZSSK) Tomáš Kováč, letné vlaky budú prevádzkovať tretíkrát.

Železničiari o pokračovaní týchto vlakov predtým rokovali s Ministerstvom dopravy a výstavby SR ako objednávateľom dopravných výkonov, národnou organizáciou na podporu cestovného ruchu Slovakia Travel a so samosprávnymi krajmi.

Pri príprave harmonogramu vychádzali zo skúseností z predchádzajúcich rokov, kedy bol o letné vlaky záujem najmä do Banskej Štiavnice či Starej Ľubovne.

Tohtoročná novinka

Tohtoročnou novinkou je spojenie na juh krajiny – zo Zvolena do Štúrova a späť. Tradične opäť pôjdu vlaky do Muráňa, na Červenú Skalu či Banskej Bystrice a do iných miest a kútov Slovenska.

Počas minuloročnej letnej turistickej sezóny mimoriadne vlaky ZSSK prepravili takmer 42-tisíc cestujúcich a rok predtým vyše 23-tisíc.

Popri letných vlakoch bude premávať aj osem medzištátnych sezónnych vlakov do Poľska a znovu aj autovlak z Bratislavy do chorvátskeho Splitu.

Slovensko ponúka nevšedné zážitky

„Slováci minulý rok znovuobjavili Slovensko a rozcestovali sa po ňom. Od podpory letných vlakov si sľubujeme, že pritiahnu turistov do rôznych domácich destinácií,“ uviedol generálny riaditeľ Slovakia Travel Václav Mika.

Cestovné poriadky nastavovali tak, aby mali dovolenkári dostatok času na pobyt na kúpalisku, cyklovýlet, plavbu po Dunaji alebo čokoľvek iné, čo daný región ponúka.

„Slovensko je atraktívna krajina, do ktorej nie je ďaleko odkiaľkoľvek z Európy, a ponúka nevšedné zážitky bez toho, aby museli ľudia podniknúť cestu do exotickej krajiny,“ dodal Mika.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomáš KováčVáclav Mika
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRSlovakia travelZSSK Železničná spoločnosť Slovensko