Linky mestskej hromadnej dopravy v Prešove prešli na prázdninový režim

Dopravný podnik mesta Prešov
Foto: ilustračné, SITA/Viktor Zamborský.

Mestská hromadná doprava (MHD) v Prešove prešla na prázdninový režim. V praxi však aj počas júla a augusta naďalej zostáva v platnosti cestovný poriadok, ktorým sa v súvislosti s epidemiologickou situáciou a obmedzeniami pre koronavírus riadi MHD už od 4. mája.

Žiadne školské spoje

Ako informovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová, počas letných prázdnin nepremávajú žiadne školské spoje.

V pracovných dňoch, naopak, skúšobne premáva linka číslo 7 o 14:25 z nástupišťa linky 42 na Budovateľskej ulici, ktorá smeruje na Čierny most a predĺžený spoj linky číslo 28 o 17:19 Ľubotice – Švábska, až na Delňu.

Zatvorená predajňa Družba

Cestovné poriadky sú zverejnené na zastávkach, kde je v pracovných dňoch potrebné sledovať odchody uvedené v stĺpci s označením Prázdniny. „Bližšie informácie o cestovných poriadkoch môžu cestujúci nájsť na webovej stránke www.dpmp.sk a na telefónnych číslach 051/7470 268 a 051/7470 204,“ dodala Šitárová.

Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. zároveň informuje, že pre čerpanie dovolenky bude v termíne od 20. do 31. júla zatvorená predajňa cestovných lístkov Družba. Časové cestovné lístky si v tomto období môžu cestujúci kúpiť v ďalších predajniach cestovných lístkov na Weberovej, Masarykovej, alebo Zemplínskej ulici.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom