Majitelia predplatných cestovných lístkov IDS BK môžu cestovať až dva mesiace zadarmo

BID: Cestujeme po novom
Bonusovú platnosť predplatného cestovného lístka získajú tí cestujúci, ktorí mali v čase od 16. marca do 14. apríla 2020 zakúpený a platný 90- alebo 365-dňový IDS BK. Foto: SITA/Braňo Bibel.

Predplatné cestovné lístky (PCL) Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja (IDS BK) si môžu cestujúci predlžovať až do konca roka. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) Miroslav Staník.

Automatické predĺženie

„Cestujúci, ktorí mali v čase od 16. marca do 14. apríla 2020 zakúpený a platný 90- alebo 365-dňový predplatný cestovný lístok IDS BK, získajú po zakúpení nového, minimálne 30-dňového PCL bonusovú platnosť,“ uviedol hovorca a dodal, že vzhľadom na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu si nemusia nový PCL kupovať okamžite, ale akciu môžu využiť do konca roka.

Podľa typu cestovného lístka platného v danom období sa od 26. augusta k novozakúpeným PCL pridáva bonusová platnosť. V prípade 90-dňového PCL získajú cestujúci 30 dní naviac, v prípade 365-dňového PCL 60 dní naviac a v prípade študentského alebo žiackeho 365-dňového PCL získajú 90 dní naviac.

Platnosť sa nedá overiť na predajni

„Podmienkou je, aby si cestujúci kúpili minimálne 30-dňový PCL. Bonusová platnosť im bude vygenerovaná automaticky,“ vysvetlil hovorca. Cestujúci si pridanie bonusovej platnosti budú môcť overiť v konte zákazníka, v označovačoch cestovných lístkov a červených predajných automatoch a v e-shopoch dopravcov.

„Vzhľadom na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu nie je a nebude možné overiť si pridanie bonusovej platnosti PCL priamo na predajni,“ uzavrel hovorca.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Staník
Firmy a inštitúcie DPB Dopravný podnik Bratislava