Malacky plánujú v budúcom roku opravu ciest a chodníkov, mesto chce investovať aj do nových cyklotrás

Oprava cesty, cesta
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Mesto Malacky počíta v budúcom roku s viacerými veľkými investíciami. Ako uviedol na sociálnej sieti primátor Malaciek Juraj Říha, poslancom poslali posledný návrh mestského rozpočtu.

„Z tých väčších vecí vyberám 1,1 milióna eur na rekonštrukciu ciest a chodníkov, dva milióny eur na hromadnú garáž v centre, 310-tisíc eur na nové osvetlenie Radlinského a odstránenie starých betoňákov v centre, 1,5 milióna eur na cyklotrasu Družstevná – Radlinského, 1,8 milióna eur na cyklotrasu Partizánska – Cesta mládeže, 450-tisíc eur na prístavbu Centra voľného času, 250-tisíc eur na rekonštrukciu futbalového štadióna, 215-tisíc eur na kryté prístrešky pre bicykle a 150-tisíc eur na rekonštrukciu detského ihriska pred športovou halou Malina,“ vymenoval primátor.

Ako dodal, rozpočet predpokladá aj začatie výstavby novej športovej haly so zimným štadiónom, prípravu dokumentácie na kultúrny dom a nájomné byty.

„Ak uspejeme s tromi aktuálnymi eurofondovými projektami, začneme stavať aj novú mestskú kompostáreň (2,7 milióna eur) a dve cyklotrasy Pezinská – Píla a Padzelek (550-tisíc eur),“ dodal Říha.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj Říha