Malokarpatský obchvat vedúci okolo Grobov je dokončený, obce odbremení od tranzitnej dopravy (video)

Výstavba nového obchvatu obcí v mikroregióne Malokarpatska. Foto: Repre, www.facebook.com

Stavebné práce na výstavbe nového obchvatu obcí v mikroregióne Malokarpatska sú ukončené. Ako informovala hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman, cestári položili poslednú, obrusnú vrstvu asfaltobetónu a pre motoristov ju otvoria už túto jeseň.

Nová cesta spája diaľničnú križovatku Triblavina s cestou III/1059 v katastri obce Chorvársky Grob. „Obchvat prinesie zlepšenie dopravnej situácie, časovú úsporu pre vodičov, ale najmä odbremenenie obcí Chorvátsky Grob, Slovenský Grob a mestskej časti Vajnory od tranzitnej dopravy,“ uviedla.

„Touto etapou nekončíme. Pripravili sme štúdiu trasovania obchvatu od Svätého Jura, cez Pezinok, Modru až po Dubovú. Na úsek zo Slovenského Grobu po Grinavu máme spracovanú dokumentáciu pre územné rozhodnutie,“ doplnil predseda BSK Juraj Droba.

Projekt výstavby prvej etapy obchvatu obcí Malokarpatska má dĺžku 1,7 kilometra a je financovaný z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP), ktorý zastrešuje Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI).

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj DrobaLucia Forman