Medzi Petržalkou a maďarskou Rajkou bude od decembra vlakové spojenie

Od decembra bude medzi bratislavskou mestskou časťou Petržalka a maďarskou obcou Rajka vlakové spojenie. Na snímke železničná stanica Petržalka. Foto: zsr.sk.

Vedenie železníc uvažuje aj o vybudovaní novej zastávky v Petržalke v oblasti Digital Parku.

BRATISLAVA 2. novembra (SITA) – Od decembra bude medzi bratislavskou mestskou časťou Petržalka a maďarskou obcou Rajka vlakové spojenie. Ako ďalej agentúru SITA informoval riaditeľ Inštitútu pre rozvoj Bratislavského kraja Miroslav Dragun, v súčasnosti železnice pracujú aj na projekte prepojenia Petržalky regionálnymi vlakmi s mestskou časťou Bratislava – Nové Mesto a na novú sieť prímestských vlakov smerujúcu z Bratislavy – Nového Mesta do Senca a Trnavy.

Dopravu môže zlepšiť väčšie využitie železníc

Podľa Draguna vedenie železníc uvažuje aj o vybudovaní novej zastávky v Petržalke v oblasti Digital Parku. “Veríme, že práve lepšie využitie železnice môže zlepšiť zlú dopravnú situáciu, ktorú v Bratislave máme. Pritom treba myslieť aj na výstavbu obchvatu D4 a R7, ktorý ju môže ešte mierne zdramatizovať,“ uviedol generálny riaditeľ Železničnej spoločnosti Slovensko Filip Hlubocký. Dodal, že radi by nielen odľahčili premávku na bratislavských mostoch, ale aj využili už existujúce koľaje vedúce na stanicu Petržalka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom